Ana içeriğe atla

ÖHD: Lice'de 250 mezar tahrip edildi

Özgürlük İçin Hukukçular Derneği (ÖHD) heyeti, Diyarbakır’ın Lice ilçesine bağlı Yolçatı (Sîsê) Mahallesi’ndeki mezarlığa dönük saldırılara ilişkin rapor hazırladı. Heyette yer alan ÖHD Diyarbakır Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Av. Baver Mızrak, incelemelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 
 
‘DÜŞMANLIK HUKUKU' 
 

DSÖ, Koronavirüs salgınının yeni merkezini açıkladı

Dünya Sağlık Örgütü(DSÖ), dünyada yeni tip Koronavirüs salgınının merkezinin artık ABD değil, Güney Amerika olduğunu duyurdu.

DSÖ'nün en üst düzey acil durumlar yetkilisi Dr. Mike Ryan, "Güney Amerika salgının yeni merkezi haline geldi diyebiliriz. Burada en ağır etkilenen ülkenin Brezilya olduğunu görüyoruz" dedi.

Hogir Bextiyar 23/05/2020, Ct - 10:23

Canlı yayında ölüm tehditi: Benim listem hazır

Esra Elönü'nün Ülke TV'de sunduğu "Arafta Sorular" programına konuk olan yazar Sevda Noyan, AKP tarafından ısrarla gündeme getirilen darbe tartışmaları üzerinden 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin konuştu.  Noyan, "15 Temmuz kursağımızda kaldı, istediklerimizi yapamadık. Boş bulunduk... Yanlış anlaşılmasın, doğru anlaşılsın; bizim aile 50 kişiyi götürür. Bu konuda çok donanımlıyız maddi ve manevi olarak. Liderimizin yanındayız ve asla yedirmeyiz bu ülkede, onu söyleyeyim. Ayaklarını denk alsınlar. Bizim sitede hâlâ 3-5 (kişi) var, benim listem hazır."

Abone ol: Yaşam