Ana içeriğe atla

Son Dakika

Polimetre verilerine göre HDP'nin kesin kazanacağı iller
Veri analisti Polimetre.com'un kurucusu M. Günal Ölçer ve ekibi, 31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçime dönük çalışmalarından çıkan tahmini sonuçları paylaştı. Sonuçlar göre HDP 3 büyükşehir ile 8 ilde seçimleri kazanıyor.
Dilovan Kurtay 18/03/2019, Pt - 21:26

Esad rejiminden DSG'ye: 'İki seçeneğiniz var'

Kürtlerle uzlaşma ve işbirliği konularında düşüncelerini dile getiren Suriye Savunma Bakanı General Ali Abdullah Eyüp, 'Kürtlerin kontrol ettiği toprakların ya uzlaşma ya da savaş yoluyla Şam'ın kontrolüne geçeceğini' söyleyerek üstü örtülü Demokratik Suriye Güçleri'ne (DSG) tehdit yolladı.

Meral Akşener, 4 bin yıllık Kürdistan'ı Türkmeneli yaptı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde kurdukları Millet İttifakı'nın seçim çalışmaları kapsamında Balıkesir'de yapılan ortak mitingde konuştu. Mitingde, Meral Akşener'in "Kürdistan, dediğin Irak'ın Kuzeyi kadim bin yıllık Türkmenelidir" sözü dikkatleri çekti.
Başbakan Barzani'den Halepçe mesajı
Kürdistan Bölge Başkanı Neçirvan Barzani Halepçe katliamının 31 yıldönümü vesilesiyle bir mesaj yayınladı.
Dilovan Kurtay 16/03/2019, Ct - 16:58

DSG ile ÖSO arasında çatışma

AA'da yer alan haberlere göre, Rojava'da Demokratik Suriye Güçleri (DSG) ile Türkiye destekli Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ile aralarında çatışma çıktığı bildirildi.