Ana içeriğe atla

Son Dakika

ABD 'Suriye Kürdistanı' projesini rafa kaldırdı

Rus basını, Türkiye ile ABD'nin Suriye'de gerçekleştirdiği güvenli bölge anlaşmasına geniş yer ayırdı. EADaily ajansı, ABD'nin tampon bölgeye geçici bir çözüm olarak baktığı yorumunu yapıp, "Neticede Amerika’nın 'Suriye Kürdistanı' projesi iptal edilmedi, rafa kaldırıldı" ifadelerini kullandı.

Neçirvan Barzani: KDP, Kürdistan'ın dönüm noktası olmuştur

Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani KDP’nin 73’üncü kuruluş yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, “KDP’nin kuruluşu Kürdistan’ın tarihi dönüm noktası olmuştur. Kürdistanlı vatandaşlarımızın desteğiyle de güçlü olmaya devam edecektir” dedi.

Başkan Neçirvan Barzani, Genel Başkan Yardımcısı görevini yürüttüğü partisinin 73’üncü kuruluş yıldönümü dolaysıyla bir mesaj yayımladı. 

KDP’nin inanç ve köklü bir ilkeye sahip olmasından dolayı tarih boyunca iniş ve çıkışları atlattığını belirleten Barzani mesajında şu ifadelere yer verdi:

Erbil ve Bağdat 140. Maddeyi uygulamak için toplanıyor

Kürdistan Bölgesi Parlamentosu Kürdistan İdaresi Dışındaki Kürdistani Bölgeler’in Heyet Başkanı Mela Nasir Ehmed yaptığı açıklamada, Kurban Bayramı sonrası Erbil'den bir heyetin 140. Madde’nin uygulanması görüşmeleri için Bağdat'ı ziyaret edeceğini belirtti.

Başkan Barzani'den Türkiye ve PKK'ye uyarı

Başkan Mesud Barzani, “Bir kez daha Kürt kanının, Kürt eliyle dökülmesine izin vermeyeceğiz” dedi.

Başkan Barzani bugün, Erbil’in Balekayeti bölgesini ziyaret ederek bölgenin kanaat önderleriyle bir araya geldi.

Sınır bölgelerindeki güvenlik durumundan duyduğu rahatsızlığı dile getiren Başkan Barzani, “Bir kez daha Kürt kanının, Kürt'ün eliyle dökülmesine izin vermeyeceğiz. Bunun için çalışıyoruz. Ancak Bölge’nin durumu da göz önünde bulundurulmalı. Halkın tek umudu burası. Bu umut da tükenirse her şey biter” diye konuştu.