Ana içeriğe atla

Peşmerge'ye 'terörist' diyen Fatih Portakal'dan Ahmet Hakan'a 'zır cahil' yanıtı

Türkiye

FOX TV Ana Haber sunucu Fatih Portakal, Ahmet Hakan'ın kendisi hakkında söylediklerine sosyal medya hesabı Twitter'dan yanıt verdi.

FOX TV Ana Haber sunucu Fatih Portakal, Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan'ın kendisi hakkında söylediği, "Peşmergeye terörist demenin zır cahillik olduğunun farkında değil" sözlerine yanıt verdi.

Ahmet Hakan, bugünkü köşe yazısında Fatih Portakal hakkında "Bunca cehaletine rağmen nereden alıyor bu cesareti ve cüreti Fatih Portakal? Nereden alacak? Ağzından çıkacak her cümleyi sorgulamadan doğru kabul eden fanatik bir mürit topluluğuna sahip olduğuna yönelik inancından alıyor" diye yazmıştı.

Gazeteci Fatih Portakal, Ahmet Hakan'ın sözlerine kişisel Twitter adresinden yanıt verdi.

Portakal, "Zir cahil ağır olmuş ama! Diyecek bir şey yok." dedi.

Ne Olmuştu?

25 Ekim'deki ana haber bülteninde sözde AK Parti iktidarını eleştiren Fatih Portakal, Peşmerge Güçleri’ne "terörist" diyerek hakaret etmişti.

Portakal şu ifadeleri kullanmıştı:

“29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda geçiş töreni yaptırdınız teröristlere, Peşmerge’ye. Peşmerge’ye yaptırdınız onlar Kobani’ye gidiyorlardı tabi ki.  Ayn El Araba gidiyorlardı. 29 Ekim’de yaptırdınız bunu, Cumhuriyet Bayramı’nda yaptırdınız. Mutlaka buna da bir şey diyeceksiniz ve bu ağızla konuştuğumuz için bize terörist diyeceksiniz, terörist ağzıyla konuşuyorsunuz diyeceksiniz, istediğinizi diyebilirsiniz.”

Yeni yorum ekle