Ana içeriğe atla

Mızraklı: 'Temennimiz kurban olmadığımız bayramlardır'

Türkiye

Yerine kayyım atandıktan sonra tutuklanarak cezaevine konulan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Selçuk Mızraklı, “Kurban vermediğimiz, kurban olmadığımız bayramlar dileğiyle…” başlıklı bir bayram mesajı yayımladı.

Adnan Selçuk Mızraklı, tutuklu bulunduğu Kayseri Bünyan 2 Nolu T Tipi Cezaevi'nden Kurban Bayramı mesajı yayımladı.

Mızraklı, Kurban Bayramını ülkenin faşizmin karanlığı tarafından kuşatıldığı ve yaşamın yangın yerine çevrildiği bir süreçte karşıladıklarını söyledi.

“Bizler özgürlüğe inançlı kişiler olarak bayramların sevinç ve beraberlik temelinde, hissederek yaşanması için de mücadele ettik” diyen Mızraklı, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Kurban vermediğimiz, kurban olmadığımız bayramlar dileğiyle…

Faşizmin tüm ülkeyi cezaevine çevirmeye çalıştığı böylesi zorlu bir süreçte bizler duvarların arkasında, sizler duvarların öte tarafında mücadele ediyorsunuz. Ülkenin faşizmin karanlığı tarafından kuşatıldığı ve yaşamın yangın yerine çevrildiği böylesi bir süreçte Kurban Bayramı'nı karşılamaktayız.

Bizler özgürlüğe inançlı kişiler olarak bayramların sevinç ve beraberlik temelinde, hissederek yaşanması için de mücadele ettik, etmeye devam edeceğiz. Temennimiz kurbanlar vermediğimiz ve kurban olmadığımız bayramlardır, bu bayramın adı da barıştır.

Eşitlik, adalet ve özgür yeni bir yaşamı mücadele ile yaratacağız. Bayramların bu barışçıl özünü, toplumsal yaşamın tüm alanlarına taşıyarak eşitlik, adalet ve özgür bir yeni yaşam modeli yaratacağımıza olan inançla sizleri selamlıyor, mutlulukla geçireceğiniz bir bayram diliyorum.”

Yeni yorum ekle