Ana içeriğe atla

Kürt Mahkumlar, Ceren Özdemir'in katilinin kaburgalarını kırdı

Türkiye
İnsanlar

Üniversite öğrencisi Ceren Özdemir’in katil zanlısı Özgür Arduç’un güvenlik gerekçesiyle gönderildiği Van Cezaevi’nde uğradığı saldırı sonucu yedi kaburgası kırıldı.

Ordu’nun Altınordu ilçesi Zaferi Milli Mahallesi’nde 20 yaşındaki Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları 3. Sınıf Öğrencisi Ceren Özdemir, Özgür Arduç tarafından bıçaklanarak öldürülmüştü.

Türkiye’yi yasa boğan ve Ceren’i hayattan koparan Özgür Arduç, kendisini yakalayan polislere de mukavemet etmiş ve 2 polisi yaralamıştı. Olayın ardından verdiği ifadede kan donduran ifadeleri ortaya çıkan Arduç, çıkarıldığı mahkemece tutuklanıp Ordu Perşembe Efirli Cezaevi’ne yollandı. Ancak Adalet Bakanlığı güvenlik nedeniyle Ordu Efirli Cezaevi’nden önce Şırnak’a, ardından Van’daki bir cezaevine nakledildiğini açıkladı.

Takvim Gazetesi’nin haberine göre Arduç’un güvenlik gerekçesiyle gönderildiği Van Cezaevinde Kürt mahkûmlar tarafından darp edildi. Uğradığı saldırıda yedi kaburgası kırılan Özgür Arduç, tedavi altına alındı.

 

7 Yorum

Yorumlar

Van ceza evinde her ırktan ve görüşten tutuklu var .bu haberi paylaşmaktakı amacınız ne.yani iy bişemi yapmış kürt tutuklular eyer iy yapmışsa bölücülük terör yapanlarıda aynı şekilde yapmak iyide olurmu

Nerede önceki detaylı yorumum halkın sesi?İşinize gelmedi galiba?Yalnız sonunuz kötü söyleyeyim Türk Devletine karşı mütecaviz düşman durumdasınız.

Yaw peki bu ustteki yorumlari atanlar sis beyin davasini yapiorsunuz *** sizin ben. Vanda tek kurt tutuklu  var diye bir haber mi var bu yazida  sizin  ***  ben teroru bulastirionuz her nokta teror diyonuz anasini sikmisler kurt mahkumlar cezasini kesmis bu haber ne var yani he ne var *** ben sizin beyninizi ***

 

Yeni yorum ekle