Ana içeriğe atla

Erol Mütercimler: İmamoğlu'na cumhurbaşkanlığı yolu kapalı, hiç heveslenmesin

Türkiye

Haliç Üniversitesi İşletme Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Erol Mütercimler, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun cumhurbaşkanlığı adaylığının önünün kapandığını savundu. Mütercimler, Mansur Yavaş'ın isminin öne çıktığını belirtti ancak CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun aklındaki ismin ise Abdullah Gül olduğunu iddia etti.

Akıl Oyunu programına katılan Mütercimler CHP içindeki tartışmaları değerlendirdi.

Mütercimler şöyle dedi:

"Erken seçim, Cumhurbaşkanı adayları, bunun ikinci tura kalması meselesi var. Herkes Ekrem İmamoğlu'nu konuşuyor, Ekrem Bey'in kendi de buna hazırlanıyor. Çok açık söylüyorum. Ekrem Bey'in Cumhurbaşkanlığı yolu kapalıdır. Hiç heveslenmesin. 

CHP'den Cumhurbaşkanlığına olası bir aday olacaksa, seçim kazanabilir garantisi görülecekse, o kişi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı (Mansur Yavaş). Ama Kemal Bey'in gönlünde yatan kişi Abdullah Gül beyefendi."

12 Yorum

Yorumlar

Kılıçdaroğlu' nün Abdullah Gül sevdası hiç bitmedi. Anlaşılır gibi değil. Denenmiş bir kişi, hem de siyasi İslamcı gelenekten birini tutkuyla destekliyor. Kılıçdaroğlu çoktan bitmiştir. İnatla yapıştı koltuğa. Konuşmalarını dinlemek bile istemiyorum. Bıktık bu adamdan.

Bence ne imamoğlu ( ilk önce yeteneklerini ibb da ispat edecek) ne abdullah gül (O da treni mevcutta iken kaçırdı hukuksuz yasalara bile direnmedi bildiği halde)m. yavaş teklif edilse bile kabul etmeyecektir,

Gerçekten kılıçdaroğlu chp nin başında olmasa idi, haksızlıklara ses çıkarmak bi yana içinden kınama bile yapacak birey kalmayacaktı tek başına partisini ve milleti; islamcı ve kemalist yobazlara, faşist ve emperyalist yönetime karşı savunmaktadır Allah yardımcısı olsun

Kılıçdaroğlu bence iyi düşünmüş herkesden oy alabilir ülkeyi normale  çevirebilecek bir aday..sivri dili ve  kutuplastirici dili olmamasida ayrı bir artı.Temel karamollaogluda o yuzden  gül üzerinde durdu kanaatimce .hayırlısı olsun 

Kemal Kılıctaroglunu denemelerinin tek nedeni etnik mezhepciliktir..Bu etnik mezhepcilerin düşmanlığı HZ ALİ den beri sürmektedir.. Adam dürüst olunca çalıp vurmayınca her dalda oynamayınca bu millet sevmiyor..Nerde ahlaksız hırsız yalancı ve sürekli milletin burnunu boka sokan biri varsa bir kesim onu destekliyor..bu adamlardan bir şekilde nemalanmak için...

Valla Mansur aday olursa her türlü oyumuzu veririz Ankaralı olarak. Ankaralı Cumhurbaşkanı seçmek lazım artık 

Mansur Yavaş medyatik olmadan da işlerin nasıl yürüdüğünü dürüst ve namaslu olarak da is yapılabildiğini gösteren bir insan.İmamoglu bana daha çok magazin haberlerinde çıkıyormuş gibi geliyor seçime hazırlandığı da belli hergun gündemde millet siyasetten de bıktı o yuzden Mansur iyidir candir.

Erol mütercimler bu yorumları nereden çıkartır anlamak zor.Chp genel başkanı kılıçdaroğlu olduğu sürece ekrem imamoglu da adaylardan biridir.

Yeni yorum ekle