Ana içeriğe atla

El Arab: Rusya, Türkiye'nin Suriye'deki hesaplarını bozdu

Türkiye
Suriye

Arap basınının önde gelen gazetelerinden El Arab, Rusya ve Suriye'nin İdlib'e yönelik operasyonlarının Türkiye'nin Suriye'deki hesaplarını bozduğunu dile getirdi.

Rusya ve Suriye rejiminin İdlib’e yoğun bombardımanlarının olduğu ve Türkiye'nin de desteklediği cihatçılara karşı bölgede ilerlediği bir dönemde Türkiye’nin Rusya ile temaslarını arttırdığına dikkat çeken El Arab gazetesi, bunun da Türkiye’nin İdlib ve çevresinde ateşkes için çabaladığını gösterdiğini yazdı.

Gazete askeri uzmanların Suriye rejiminin Doğu Guta’da ve Halep’teki yöntemi izlediğini belirttiğini ve son operasyonların Rusya’dan Türkiye’ye baskı amacı taşıdığını söylediğini aktardı.

Şarkul Avsat: ABD-Rusya’dan Suriye için acil çözüm vurgusu

Şarkul Avsat gazetesi ise, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve ABD’li mevkidaşı Mike Pompeo’nun Salı günü Soçi’de gerçekleştirdikleri görüşmede Suriye’de acil çözüm konusunda görüş birliğine vardıklarını yazdı.

Pompeo’nun İdlib’de çatışmaların azaltılmasının da konuşulduğunu belirten gazete, Lavrov’un da Suriye konusunda birçok noktada hemfikir olduklarını söylediğini aktardı.

 

Yeni yorum ekle