Ana içeriğe atla

Avukatından Selahattin Demirtaş'ın sağlık durumu ile ilgili açıklama

Türkiye
Kuzey Kürdistan

Avukatı ve kardeşi Aygül Demirtaş, Selahattin Demirtaş'ın şu an itibarıyla hayati tehlike doğuracak bir durumunun tespit edilmediğini açıkladı.

Avukatı ve kardeşi Aygül Demirtaş'ın sosyal medyada paylaştığı tweetin ardından HDP milletvekilleri Erol Katırcıoğlu ve Necdet İpekyüz'ün ziyaretinde yetkililerle yapılan görüşmeler sonunda akşam saatlerinde hastaneye sevk edilen Selahattin Demirtaş, yapılan tüm tetkiklerin ardından cezaevine geri getirildi.

Hayati tehlike doğuracak bir durum tespit edilmedi

Haberi sosyal medyadan duyuran avukatı ve kardeşi Aygül Demirtaş, Selahattin Demirtaş'ın şu an itibarıyla hayati tehlike doğuracak bir durumunun tespit edilmediğini açıkladı.

"Farklı birkaç tahlil ve işlem de yapıldıktan sonra teşhis konulmasını bekliyoruz. Şu anda sağlık durumu ve morali gayet iyidir" diyen Aygül Demirtaş, "HDP Genel Merkezi'nin, bizden kaynaklı olarak durumdan geç haberi olmuştur. Partimizin böylesi konularda duyarsızlığı söz konusu bile olamaz. Demirtaş, duyarlılık gösteren başta HDP genel merkezi olmak üzere halkımıza ve avukatlarına özel selam ve teşekkürlerini iletmektedir" ifadelerine yer verdi.

Aygül Demirtaş'ın mesajları:

Müvekkilimiz ve ağabeyim Selahattin Demirtaş bu akşam hastaneye sevk edilmiştir. Kendisine gerekli tüm tetkikler yapılmış ve cezaevine geri getirilmiştir. Şu an itibarıyla hayati tehlike doğuracak bir durum tespit edilmemiştir.

Farklı birkaç tahlil ve işlem de yapıldıktan sonra teşhis konulmasını bekliyoruz. Şu anda sağlık durumu ve morali gayet iyidir.

HDP genel merkezinin, bizden kaynaklı olarak durumdan geç haberi olmuştur. Partimizin böylesi konularda duyarsızlığı söz konusu bile olamaz. Demirtaş, duyarlılık gösteren başta HDP genel merkezi olmak üzere halkımıza ve avukatlarına özel selam ve teşekkürlerini iletmektedir.

 

Yeni yorum ekle