Ana içeriğe atla

Ankara Valiliği'nden Barış Çakan cinayetine ilişkin açıklama

Türkiye

Ankara'da 20 yaşındaki Barış Çakan'ın Kürtçe müzik dinlediği için saldırıya uğradığı ve öldürüldüğü haberi sonrası Ankara Valiliği'nden açıklama geldi.

Valilik açıklamasında "İddia edildiği gibi olay, maktul ve yanındaki arkadaşının Kürtçe müzik dinlemesine şüpheli karşı tarafın müdahalesi üzerine değil tam aksine maktul ve arkadaşının, şüphelileri araç içinde ezan okunması nedeniyle yüksek sesle ve etrafı rahatsız edecek tarzda müzik dinlememeleri konusunda ikazda bulunması üzerine başlamıştır. Maktulün arkadaşı B. A. alınan ilk ifadesinde olayın bu şekilde başladığını belirtmektedir. Diğer yandan olayla ilgili şüpheliler derhal gözaltına alınarak gerekli adli süreç Cumhuriyet Savcılığı talimatları doğrultusunda detaylı bir şekilde sürdürülmektedir" denildi.

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü'nden açıklama

Ankara Valiliği'nin açıklamasının ardından bir açıklama da İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı'dan geldi. Barış Çakan'ın Kürtçe müzik dinlediği için öldürüldüğü haberlerini provakasyon olarak değerlendiren Çataklı, dinlenen müziğin Kürtçe değil Türkçe olduğunu iddia etti. 

Yeni yorum ekle