Ana içeriğe atla

Suriye'de cihatçı örgütler arasında şiddetli çatışmalar

Suriye

İdlib'in doğusunda Türkiye destekli gruplar arasında çatışma çıktığı, tüm şiddetiyle devam eden çatışmalarda çok sayıda ölü ve yaralının olduğu öğrenilirken, cihatçı grupların Halep'e yönelik saldırılarında bir sivilin yaşamını yitirdiği bildirildi.

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR), İdlib'in doğusundaki Tilîhe köyünde Heyet Tehrir El Şam (HTŞ) ve Ceyş Ehrar teröristleri arasında çatışma çıktığını; çatışmanın, HTŞ teröristlerinin köyde aradığı bir kişiyi tutuklamaya çalışmasıyla beraber çıktığını bildirdi.

Bölgede şiddetli çatışmaların yaşandığı ve iki taraf arasında ölü ve yaralıların olduğu da açıklamada belirtildi.

Halep'te bombardıman

SOHR haberinde Halep’teki saldırı ve bombardımanlara ilişkin ayrıntılar da paylaşıldı ve terörist gruplarının, rejim kontrolünde bulunan Halep'in Ezemiye ve Hemdaniye mahallelerine yönelik top atışları sebebiyle bir sivilin öldüğünü, çok sayıda sivilin de yaralandığını kaydedildi.

SOHR, söz konusu top atışlarının Yeni Halep ve Minyanê mahallesi çevresine yönelik saldırıların ardından gerçekleştiğine dikkat çekti.

Türkiye destekli muhalifler Bab Askeri Meclisi noktalarına saldırdı

Bu arada Bab Askeri Meclisi Basın Bürosu, Türk devletinin “Fırat Kalkanı” adı altında bir araya getirdiği grupların Cib El-Dem köyünden askeri noktalarının bulunduğu Gorheyuk köyüne top ve havanlarla saldırdığını duyurdu.

Bölgedeki saldırının sonuçlarına ilişkin bilgi edinilemedi.

 

Yeni yorum ekle