Ana içeriğe atla

IŞİD'in son saldırılarında 35 Suriye askeri öldürüldü

Suriye
IŞİD

İslam Devleti'nin (IŞİD) geçtiğimiz haftalarda Suriye Ordusu'nun ikmal ve tedarik yollarını hedef alan saldırılarını artırdığı gözlendi.

Son üç haftada Suriye Ordusu'nun Palmira’yı Deyrezzor'a bağlayan ikmal yolu boyunca en az altı saldırı düzenleyen İslam Devleti (IŞİD) bu pusuların sonucu olarak, 35’ten fazla Rejim Ordusu askerini öldürdü. Saldırılarda IŞİD tarafından 10 Suriye askeri personeli de esir alındı.

IŞİD'in artış gösteren saldırıları karşısında Rejim Ordusu, Suriye için kritik öneme sahip olan uluslararası otoyolun korunmasına yardımcı olmak için, Al Mayadeen kırsalına çok sayıda takviye göndermeye karar verdi.

Şam ile Bağdat’ı birbirine bağlayan bu yolu yeniden açmaya hazırlanan rejim için bu karayolunu korumak son derece önemli, ancak, bu saldırılar devam ederse, uluslararası karayolunun yeniden açılması gecikebilir ve bu da İran’ın Suriye’ye petrol taşımasını önler.

Suriye, ülkenin Fransa’dan bağımsızlığını kazanmasından bu yana karşılaştığı en kötü yakıt kriziyle karşı karşıya bulunuyor.

 

Yeni yorum ekle