Ana içeriğe atla

DSG'den Bagoz operasyonu son gün bilançosu

Suriye
IŞİD

Bagoz’da IŞİD terör örgütüne karşı düzenlenen operasyonun son saatlerine ilişkin yazılı açıklama yapan DSG Basın Merkezi, çok sayıda IŞİD üyesinin öldürüldüğünü ve birçok noktanın IŞİD çetelerinden kurtarıldığını belirtti.

DSG Basın Merkezi, Bagoz’da akşam saatlerinden itibaren yaşanan çatışmaların bilançosunu açıkladı. Açıklamada yaşanan şiddetli çatışmalarda 24 IŞİD'linin öldürüldüğü, 7 IŞİD'li cenazesinin ise DSG savaşçıları tarafından kaldırıldığı ifadelerine yer verildi.

Açıklama şöyle:

 “Savaşçılarımız IŞİD terör örgütünün Bagoz’daki mevzilerine eylem düzenlemiş, bu eylemlerde şiddetli çatışmalar yaşanmıştır. Savaşçılarımızın ilerlemesiyle birlikte çok sayıda terörist öldürülmüştür.

Bir başka cephede ise savaşçılarımız ile IŞİD'li teröristler arasında çatışmalar yaşanmış, bu çatışmalarda çok sayıda terörist öldürülmüş ve güçlerimiz 20 yeni noktada üslenmiştir.

Güçlerimiz, akşam saatlerinde bir tünelde teröristlerin hareketliliğini fark etmiş, tünelin hedef alınmasıyla birlikte çok sayıda terörist öldürülmüştür. Öte yandan intihar saldırganı bir teröristin güçlerimize ait bir noktanın yakınında kendini patlatması sonucu bir savaşçımız hafif yaralanmıştır. Güçlerimiz ilerleyişini sürdürmüş ve 16 yeni noktada üslenmiştir.

İntihar saldırganı 2 terörist, güçlerimize ait bir buldozeri hedef almış, saldırıda buldozer tamamen yanarken güçlerimiz ise herhangi bir kayıp yaşamamıştır. Saldırının ardından yoğun bir çatışma çıkmış ve çok sayıda terörist öldürülmüştür. Öldürülen teröristlerden 7’sinin cenazesi güçlerimiz tarafından kaldırılmıştır. Öte yandan Koalisyon güçlerine ait savaş uçakları, teröristlerin toplanma alanları ve noktalarını hedef almıştır.

Bagoz’un cephelerinde, bu açıklamanın yayınlanmasıyla birlikte aralıklarla çatışmalar devam etmektedir.

Çatışmaların bilançosu şöyle:

-Öldürülen terörist sayısı: 24 (7’sinin cenazesi güçlerimizce kaldırılmıştır)

-İntihar saldırganı terörist sayısı: 3

-Çatışmalarda bir savaşçımız yaralanmıştır.”

Yeni yorum ekle