Ana içeriğe atla

IŞİD teröristleri, Türkiye destekli grupların içinde: İşte isimleri

Rojava

Rojava Enformasyon Merkezi'nin Ağustos ayında yayınladığı bilgiye göre daha önce IŞİD saflarında savaşmış 40 kişi Türkiye destekli gruplara katıldı.

Yayınlanan bilgiye göre katılımcılar arasında komutanlar, ekip liderleri, Türk istihbarat servisiyle direkt bağlantılı olan ve örgüte kadro toplayan kişiler de bulunuyor.

Bilgiye göre yeni katılımcılar Türkiye'nin 2018 yılında işgal ettiği Afrin bölgesindeki Türkiye destekli milis güçleri bünyesinde görev yapıyor. Bu kişilerle ilgili, nerede görev aldıkları, yeni görevleri, biyografileri ve fotoğrafları da veri tabanında yer alıyor.

Enformasyon Merkezi'nin veri tabanına göre Türkiye destekli gruplara katılan eski IŞİD mensuplarından bazı önemli isimler şunlar:

İsmail firas el Abbar (Deyrezzor bölgesinin IŞİD komutanı, şimdi ise Afrin'deki bir birimin başında), Basil Nayef el Şehab (Kobani'de YPG'ye karşı savaşan IŞİD güçleri içinde yer aldı, şimdi ise Sultan Murat Tugayı'nda bir birimin başında), Ebu el Beraa el Ensari (Daha önce Deyrezzor'da IŞİD'in yerel komutanlarından biriydi, şimdi ise Türkiye destekli Ahrar el Şarkiye grubunun birim komutanlarından biri).

Rojava Enformasyon Merkezi'ne göre özellikle Ahrar el Şarkiye ve Sultan Murat Tugayları Afrin bölgesinde yürürlüğe koydukları şeriat kurallarıyla biliniyorlar. Bölgede yaşanan çok sayıda gasp, adam kaçırma, cinayet, işkence, tecavüz ve şiddet olaylarının çoğundan da bu iki grup sorumlu tutuluyor.

 

Türkiye destekli gruplar içinde yer alan IŞİD mensupları
 

Haberin kaynağına buradan ulaşabilirsiniz

 

1 Yorum

Yorumlar

Aslı olmayan haber siz ancak mağara insanlarını kandırırsınız ALLAH akıl fikir göz kulak vermiş siz neyin kafasını yaşıyorsunuz 

Dünyada türk milleti kadar asil bir millet yoktur her şeyiyle mükemmel yaratılan insan ben hiç bir devlette görmedim asıl bir millet türkler hep özüyle yaşar 

Hiç bir canlıya zulüm etmez hele hele insana biz ekmeğini suyunu bölüşen bir milletiz merhametli insanlarız ama bununda bir sınırı vardır vatanımıza göz dikkenin gözünü oyar şah damarını keseriz biz korkusuz bir milletiz bizim kanımızda var bir türk dünyaya bedeldir 

Yayınlanan yazı gerçek değildir saptırmadır ne zama  ermeni yahudi türk oldu bu listede bir tane gerçek türk yoktur hepsi ermeni ve rum dur 

Yeni yorum ekle