Ana içeriğe atla

DSG, dün başlatılan karşı saldırı ile 6 köyü SMO güçlerinden geri aldı

Rojava

Türkiye'nin ABD ve Rusya ile gerçekleştirdiği mutabakatlara rağmen çatışmaların tüm şiddetiyle sürdüğü Rojava'da DSG güçlerinin SMO'nun ele geçirdiği bir çok köyü özgürleştirdiği bildirildi.

Suriye Demokratik Güçleri'nin (DSG), dün son günlerde SMO güçlerinin eline geçen bölgeleri geri almak için bir karşı saldırı başlatması üzerine yaşanan şiddetli çatışmalar neticesinde, Türkiye destekli Suriye Milli Ordusu'nun (SMO - eski adıyla ÖSO) kontrolünde bulunan bir çok köy kurtarıldı.

Elde edilen bilgilere göre DSG güçleri Til Temir ile Zarkan (Abu Rasayn) bölgeleri arasında bulunan Raşidiye, Qasimiye, Umm Ashaifa, Al Ameriye, Qasimiya Aziza ve Qasimiya Samila köylerini SMO güçlerinin elinden geri aldı.

Til Temir'de Sultan Murad komutanı öldürüldü

Til Temir kırsalında DSG'nin karşı saldırısı sonucu yaşanan çatışmalarda Türkiye destekli SMO bünyesindeki Sultan Murad örgütünün komutanlarından El Futtais Ebu Kasım isimli cihatçının DSG tarafından öldürüldüğü bildirildi. 

Bu arada El Bab şehrinin kuzeyinde, Türkiye-Suriye sınırı yakınlarında bulunan Al Rai şehrinde iki Türkiye destekli cihatçının kimliği meçhul biri tarafından suikast sonucu öldürüldüğü bildirildi.

 

Yeni yorum ekle