Ana içeriğe atla

Sırrı Sakık ve Hasip Kaplan'dan, Mansur Yavaş'a HDP'liler cevabı

Politika

Mansur Yavaş'ın, bir televizyon programında sarf ettiği "Ben HDP'lileri terörist olarak görmüyorum. onların topluma kazandırılmasını düşünüyorum, tek adam pençesinden kurtarılmalı" sözlerine eski HDP Milletvekili Hasip Kaplan ve HDP Muş Belediye Başkan adayı Sırrı Sakık'tan sert yanıt geldi. Kaplan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Mansur Yavaş Seni öyle bir rehabilite Ederizki, feleğin şaşar. Aklın tavana vurur, Edepsiz..!" ifadelerini kullandı. HDP'li Sırrı Sakık da yaptığı paylaşımda Yavaş'a  'Umutsuz vak'asınız!' dedi.

Millet İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş’ın  katıldığı bir programda HDP ile ilgili soruya “Ben HDP’lileri terörist olarak görmüyorum. HDP’lilerin topluma kazandırılmasını düşünüyorum, tek adam pençesinden kurtarılması gerektiğini düşünüyorum. Böyle bir söz de etmedim. 7 Haziran’da HDP 80 milletvekili çıkarmıştı, 1 Kasım’da 40’a indi, yarısı AK Parti’ye verdi. HDP’nin hepsini terörist olarak görmek yerine, bir kısmını PKK’nın pençesinden kurtarmak gerektiğini düşünüyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Sırrı Sakık: Umutsuz vakasınız

Yavaş’ın bu sözlerine ilk tepki HDP Muş Belediye Başkan Adayı Sırrı Sakık’tan geldi. Sakık sosyal medyada yayınladığı mesajında “HDP’liler topluma kazandırılmalı diyen kişi şunu demek istiyor. Kürtler ve HDP’liler hepsi kriminal bir halktır, suçludur. Rehabilite edilerek kötü yoldan kurtulabilirler. Bence siz kendinizi topluma kazandırmayın. Umutsuz vakkasınız çünkü.” ifadelerini kullandı.

Hasip Kaplan: Seni öyle bir rehabilite ederiz ki...

Yavaşın sözlerine HDP esk milletvekili Hasip Kaplan’ın yanıtı ise daha sert oldu. Twitter hesabından mesaj atan Kaplan, Yavaş’a yüklenerek; “Seni öyle bir rehabilite ederiz ki,feleğin şaşar, aklın tavana vurur, Edepsiz..!” dedi

Yeni yorum ekle