Ana içeriğe atla

FETÖ'nün Belediyeler İmamı'na "İmamoğlu'na FETÖ'cü de, seni serbest bırakalım" teklifi

Politika

Aydın'da ihaleye fesat karıştırma, görevi kötüye kullanma ile sahtecilik suçlamasıyla açılan ve 'FETÖ'nün 'belediyeler imamı' olduğu iddia edilen Erkan Karaarslan'ın bir numaralı sanık olduğu davanın son duruşmasında dile getirdiği iddialar ortalığı karıştıracak cinsten. Karaarslan Ekrem İmamoğlu dahil bazı CHP'li politikacılara FETÖ'cü oldukları ifade karşılığında tahliye edilmesi sözü verildiğini ileri sürdü.

Aydın Büyükşehir Belediyesinde "ihaleye fesat karıştırma", görevi kötüye kullanma ile sahtecilik suçlamasıyla açılan ve 'FETÖ'nün 'belediyeler imamı' olduğu iddia edilen Erkan Karaarslan'ın bir numaralı sanık olduğu davanın görülmesine devam edildi. Önceki duruşmada ifade vermek istemeyen Karaaraslan, tutuklu olduğu Ankara'dan Aydın'a getirilerek ilk kez hakim karşısına çıkarıldı.

Avrasya Araştırma'nın sahibi Kemal Özkiraz'ın sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğrafta, Erkan Karaarslan'a ifadesinde CHP'den Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı seçilen Ekrem İmamoğu hakkında 'FETÖ'cü' derse serbest bırakılacağının söylendiği görülüyor. Söz konusu ifadede, aksi halde tutukluluğuna devam edeceği söyleniyor. 

14/03/2019 tarihinde avukat görüşü adı altında cezaevinde beni görüşmeye çıkarttılar. Bu görüşmeye çıkartmadan önce psikoloğa götürdüler. Bir baskı olup olmadığını sordular. Bir baskı olmadığına dair beyanda bulundu. Avukat görüşüne girdiğimde cezaevine girmesi mümkün olmayan Aydın ilinde gazetecilik yapan Serkan Seyhan isimli gazeteciyi gördüm. bu kişi avukat değildir. 14/03/2019 tarihli kendisinin bana yaptığı görüşmede başta Özlem Çerçioğlu ve Ekrem İmamoğlu hakkında CHP başkanları hakkında beyanda bulunmam halinde o gün itibariyle tahliye olacağımı, bu duruşma dahil başka duruşmalarda da tahliye olacağımı, aksi taktirde hüküm giyeceğimi bana beyan etmiştir. Bu görüşmenin ardından yargılanmamın belediye başkanları ile ilgisinin olmadığını söyledi, kendisine faks göndereceğimi belirttim. 14/03/2019 tarihinde Ankara C. Savcısı beni odasına davet etti. Çektiğim faksın devlet kurumlarından çıkmasının mümkün olmadığını, istediğim kişi ile beni görüştürebileceğini söyledi. Tutanaklara ismini geçmesini istediler. Davalardan beraat etmemi ve tahliye olmamı da bu beyanlar ile ilişkili olacağını söylediler. Bu süreç devam etmiştir. 18-12-20-27 Mart ayında cezaevine talebim olmaksızın gelenler olmuştur. bunlar ile ilgili Ankara CBS'na başvuru yaptım, dedi.

Yeni yorum ekle