Ana içeriğe atla

AKP'de 'Osman Amca' çatlağı

Politika
Türkiye

AKP'nin parti sözcüsü "ihraç edeceğiz" diyor, Ankara İl Başkanı "yedirmeyiz" diyor, Süleyman Soylu "ihraç edilecek mi" sorularını yanıtsız bırakıyor... AKP'liler "Osman Amca" ile ne yapacağını bilemiyor.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na Ankara Çubuk’ta asker cenazesinde düzenlenen linç girişiminde yumruk atan ve ardından gözaltına alınıp serbest bırakılan saldırgan Osman Sarıgün’e nasıl muamele edileceği konusunda AKP’de farklı sesler yükseliyor.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, 22 Nisan’da Sarıgün’ün kendi partilerinin üyesi olduğunu söyleyip kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edildiğini duyurmuştu.

Ancak 3 gün sonra bugün, gazetecilerin Sarıgün’ün ihraç edilip edilmediği sorusunu yönelttiği Süleyman Soylu sessiz kalmayı tercih etti.

AKP Ankara il başkanı: Yiğitlerimizi yedirmeyiz

AKP Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan da Ömer Çelik’in ihraç açıklamasının ertesi günü “Siz haininize sahip çıkarken biz yiğitlerimizi size yedirmeyiz” diye tweet atmıştı, Osman Sarıgün için #OsmanSarıgünYalnızDeğildir etiketiyle sosyal medya kampanyası örgütlenmişti.

Koruma amaçlı karakolda

Artı Gerçek’ten Can Bursalı’nın ulaştığı Osman Sarıgün’ün oğlu İsa Sarıgün, babasıyla henüz irtibat kuramadığını ifade ederek, “Sosyal medyadan çok tehdit geliyor. Babam koruma amacıyla karakola götürüldü. Kendisine ben de ulaşamıyorum” dedi.

Yeni yorum ekle