Ana içeriğe atla

Türkiye'den Şengal'deki YBŞ merkezine bombardıman

PKK
Kürdistan Bölgesi

TSK’ya savaş uçakları Şengal’in Xanesor nahiyesinde YBŞ’ye ait bir merkezi bombaladığı bildirildi.

TSK’ya bağlı savaş uçaklarının, bugün 11:00 sularında Şengal’in Xanesor nahiyesinde bir binayı  hedef alındığı bildirildi. Hedef alınan binanın YBŞ’ye (PKK’ye bağlı Şengal Direniş Birlikleri) ait bir bina olduğu kaydedildi.  

Xanesor nahiyesi sakinlerinden Xidir Dîro’nun BasNews’e verdiği bilgiye göre bombalanan bina kardeşinin evi ve YBŞ tarafından karargah olarak kullanılıyor.

Öte yandan Şengal Peşmerge Güçleri Komutanı Qasim Şeşo, Türk savaş uçağının Xanesor merkezdeki YBŞ binasını bombaladığını ve bombardımanda ölü ve yaralıların olduğu bilgisini paylaştı. Şeşo ambulans ve sağlık ekibinin bombardıman ardından olay yerine intikal ettiğini ancak net bir bilgi sahibi olmadıklarını sözlerine ekledi.

PKK’ye bağlı medya kuruluşları ise saldırının silahlı insansız hava araçları (SİHA) tarafından gerçekleştirildiği kaydedildi.

4 kasım tarihinde de TSK’ya bağlı savaş uçakları Xanesor'u bombalamıştı. YBŞ tarafından yapılan açıklamada bir karargahlarının hedef alındığı ve 3 YBŞ savaşçısının yaralandığı belirtilmişti.

 

Yeni yorum ekle