Ana içeriğe atla

Fatih Portakal, Ahmet Hakan'ın 'Peşmerge'ye terörist demek zır cahillik' sözlerine yanıt veremedi

Peşmerge

FOX TV Ana Haber sunucu Fatih Portakal, Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan'ın kendisi hakkında söylediği, "Peşmergeye terörist demenin zır cahillik olduğunun farkında değil" sözlerine yanıt verdi.

Fatih Portakal, 4 yıl önce YPG'ye destek vermek için Türkiye sınırından giren Peşmergeleri hatırlatarak "teröristler" dediği konuşmasında, "Mutlaka buna da bir şey diyeceksiniz ve bu ağızla konuştuğumuz için bize terörist diyeceksiniz, terörist ağzıyla konuşuyorsunuz diyeceksiniz, istediğinizi diyebilirsiniz" ifadelerini kullanmıştı.

Fatih Portakal'ın bu sözlerine Kürtler çok büyük tepki göstermiş, Fatih Portakal bu tepkiler karşısında geri adım atarak, sözlerinin bir dil sürçmesi sonucu söylendiği bahanesini üretmişti.

Ahmet Hakan ise bu sözlere dünkü köşe yazısında karşılık vererek, "Bunca cehaletine rağmen nereden alıyor bu cesareti ve cüreti Fatih Portakal? Nereden alacak? Ağzından çıkacak her cümleyi sorgulamadan doğru kabul eden fanatik bir mürit topluluğuna sahip olduğuna yönelik inancından alıyor" diye yazmıştı.

Gazeteci Fatih Portakal, Ahmet Hakan'ın sözlerine kişisel Twitter adresinden yanıt verdi. Portakal, yoğun eleştiriler karşısında kendisini savunamayarak "Zır cahil ağır olmuş ama! Diyecek bir şey yok" dedi.

 

Yeni yorum ekle