Ana içeriğe atla

Türk medyasından Kürdistan Bayrağı'na sansür

Medya
Kürdistan Bölgesi
Türkiye

Kürdistan Anti Terör Birimi, Türkiye Erbil Konsolosluk çalışanı saldırısının baş şüphelisi Mazlum Dağ'ın yakalndığını duyurdu.

Kürdistan Anti Terör Birimi, Türk Başkonsolosluk görevlisi ve 2 Güney Kürdistan vatandaşının ölümüne neden olan saldırının baş şüphelesi olarak belirlenen Mazlum Dağı'nda Erbil Emniyet güçlerince, yakalandığını açıkladı.  

Basına Mazlum Dağ'ın, Arka planda Kürdistan Aşayişinin panosu olan Kürdistan Bayrağı önünde durmuş resmi de duyuru ile birlikte dağıtıldı.

Haber tüm dünya medyasında yayınlanırken, Türkiye'deki medya kuruluşlarından DHA ve Habertürk Kürdistan Bayrağı'nı sansürledi. TRT Haber ve Yeni Şafak gibi haber siteleri de resmi Kürdistan Bayrağını keserek paylaştılar.

 

3 Yorum

Yorumlar

Ne bekliyordunuz? Sizi adam yerine koymalarını mı bekliyorsunuz? Adam yerine konsaydınız Trabzonda dayak yiyen vatandaslarınız şimdi gezilerine devam ediyor olurdu ve de ırkçı saldırgan gerizekalı Lazlar hapse atılırdı. Adam mısınız?

Türkler ne diyor?" Türkün türkten başka dostu yoktur.  Onlar başkalarini hep düşman olarak gördüler buna Kürtlerde dahil.  Türkler hiç bir zaman bizim dostumuz degillerdir ve olmayacaklardir. Niye Kürdistan bayragini sansürlediler? Çünkü bizi istediklerini yapacak yaratiklar olarak görüyorlar sadece bizden bayragimizdan dilimizden kültürümüzden nefret ediyorlar ve bizdede hala bunlarla birlik olmak isteyen Kürtler var. Bayrağimiza yapilan saygisizligi bir görün!

Yeni yorum ekle