Ana içeriğe atla

“Hepimiz Türkiye gemisinin yolcularıyız” diyen Erdoğan’a: Aynı gemide değiliz!

Medya
Politika
Türkiye

Sosyal medya kullanıcıları, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Hepimiz 82 milyonluk Türkiye gemisinin yolcularıyız" açıklamasına tepki gösterdi: "Aynı gemide değiliz."

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM’de tüm dönem milletvekilleriyle iftar programında buluştu.

Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, “82 milyon vatandaşımızın her birini ‘Türkiye ortak paydası’ altında bir araya gelmeye davet ediyoruz” dedi.

“Hepimiz 82 milyonluk Türkiye gemisinin yolcularıyız” iddiasında bulunan Erdoğan, “İçeride ne yaşanırsa yaşansın, geminin gövdesinin sağlam kalmasına, motorlarının işlemeye devam etmesine, rotasından sapmamasına katkıda bulunmak hepimizin görevidir” diye konuştu.

SOSYAL MEDYADAN ERDOĞAN’A: AYNI GEMİDE DEĞİLİZ

Erdoğan’ın “Hepimiz Türkiye gemisinin yolcularıyız” açıklamasına sosyal medya kullanıcıları yanıt verdi. #AynıGemideDeğiliz etiketini paylaşan kullanıcılar Erdoğan’ın açıklamalarına tepki gösterdi.

Sosyal medya kullanıcılarının “Aynı gemide değiliz” paylaşımlarından bazıları şöyle:

"Düne kadar zillet, illet, çöp, pislik, terörist, bela, sen o adam yumruk attıracak ne yaptın, hain, dış mihrak gibi nice hakaretleri edenler, nedense İstanbul rantı tehlikeye girince,aynı gemideyiz lafları ediyorlar.31 Martta kazansalardı duyar mıydık bunları?"

"Bizi her firsatta teroro diye yaftalamaya calisan, hakkimizi gasp eden, insanlari rehin alan ve ulkeyi bu hale getiren kimseyle"

Yeni yorum ekle