Ana içeriğe atla

Fatih Portakal'dan 'Kürtçe şarkı' tepkisi

Kuzey Kürdistan

Batman'da bir kafede Kürtçe şarkı söylemek isteyen O Ses Türkiye birincisi Dodan Özer'in polis tarafından engellenmesi üzerine gazeteci Fatih Portakal sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

O Ses Türkiye yarışması şampiyonu Dodan, Batman’da bir cafede, “Ey Dilbere” şarkısını söylerken polis tarafından engellendi. 

Dodan’ın elinden mikrofonu alan polis, “O Ses Türkiye yarışmasında yasak olduğu gibi Batman’da da yasak Kürtçe söylemek” dedi. 

Mikrofonu elinden alan polise tepki gösteren Dodan, ''Siz bir vatandaşsınız ben de bir vatandaşım. Sizin yasal haklarınız olduğu kadar benim ki de var: doğru mu. Siz burda görev alabiliyor olabilirsiniz, bende İstanbul’dan buraya konser için geldim. Sizin benim elimden mikrofonu çekmeye hakkınız yok. Ben 42 yaşında bir adamım. Senden daha büyük bir adam olarak söylüyorum. Sen benden çok gençsin." dedi.

Gazeteci Fatih Portakal, polisin Dodan Özer'in Kürtçe türkü söylenmesine engel olunmasına sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Portakal, "Kendi dilindeki şarkıyı söyleyemeyen bir yurttaş, bir müzisyen. Ne zaman bitecek bu anlamsız yasaklar. Kısır döngü hala sürüyor." ifadelerini kullandı.

10 Yorum

Yorumlar

Araplar bogazda özel teknelerle alem yaparken Arap şarkılar boğazdan yankılanırken neredesin yalaka polis 

Fatih portakal ukalalığa soyunmuş bence. Guya gazeteci ama olayı takıp etmekten ya aciz yada boyle si karakterine daha uygun. Valilik acıklama yaptı, olayın kürtçe müzikle alakası yok, işletmenin ruhsatıyla alakalı çalışma yapılması sebebıyle yasanmış bir olay. Sezgin tanrıkuku gıbı provakatorlerın gazına gelip yazmadan önce arastırmak lazım 

Bütün televizyon kanallarında Kürtçe şarkılar klipler ve daha birçok farklı dilde yayınlar yapılırken daha dün Yusuf Güney Kürt Gençliği ile Kürtçe şarkılar söyleyip eğlenirken ki ben de keyifle izledim Sizin bu haberleriniz insanları bölmek kutuplaştırmak Öfkeyi arttırmak için Hazırladığınız hain  planlardır

Her dilden şarkı söylenmeli tek taraflı yorumlar gerçeği yansıtmaz Hele F. P gibilerinin paylaşımlarına hiç değer vermem?

Arkadaşlar zozan isimli şahıs bile açıklama yaptı,konunun kürtçe şarkıyla alakası yok alkol ve vanlı müzük ruhsat izni olmadığıyla iligili...Lütfen konuyu sapıtmayalım ...

Yeni yorum ekle