Ana içeriğe atla

Sırrı Sakık'tan Hasip Kaplan'a destek,eleştiriyi aşan linç furyası da kabul edilemez.

Kurdistan

HDP'li Sırrı Sakık, yaşananlarla ilgili olarak, Twitter hesabından açıklama yaptı. Kaplan’ın açıklaması için “talihsiz ve sorunlu bir ifade” diyen Sakık, Kaplan’a yönelik tepkileri eleştirdi.

Sakık, paylaşımında, “Kaplan’ın yaptığı açıklama şüphesiz talihsiz ve sorunlu bir ifadedir. Ancak kendisine yönelik, eleştiriyi aşan linç furyası da kabul edilemez. Hayatının çoğunu ırkçılıkla mücadeleye veren birinin ırkçı olarak yaftalanması bu kadar kolay olamaz. Eleştirilerin hududu hakkaniyet olmalı” ifadelerine yer verdi.

Eski milletvekili Hasip Kaplan, dün Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “HDP kurultayında Demirtaş’ın yerine sakın bir Türk göz dikmesin, benim naçizane önerim, herkes haddini bilecek” demişti.

HDP’den yapılan açıklamada, Kaplan’ın paylaşımları için “Hasip Kaplan’ın Twitter hesabından yapılan ırkçı, ayrımcı ve ötekileştirici paylaşımların HDP anlayışı ve politikaları ile hiçbir ilgisi yoktur. Kınıyor ve ayıplıyoruz” ifadeleri kullanılmıştı.  HDP'li Hasip Kaplan, gelen tepkiler üzerine partisinden istifa edip siyaseti de bıraktığını duyurdu.

Yeni yorum ekle