Ana içeriğe atla

Henry Levy'den Mesud Barzani'ye: Kürt Ulusunun Babası, Efsane Peşmerge...

Kurdistan
Kürdistan Bölgesi

Kürt dostu, dünyaca ünlü Fransız filozof Bernard-Henri Lévy, Başkan Mesud Barzani’yi ziyaret etti.  

Fransız filozof Bernard-Henri Lévy dün Kürdistan Bölgesi’ne gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında Başkan Barzani ile bir araya geldi. 

Kişisel Twitter hesabından görüşme ile ilgili bir fotoğraf paylaşan Levy, Başkan Mesud Barzani'den övgüyle sözetti.

Başkan Barzani ile resmini paylaşan Bernard-Henri Lévy, "Bugün Mesud Barzani ile. Kürt Ulusunun Babası. Efsane Peşmerge. 2017 Referandumu sonrası Sehêla Destanı’nın galibi. Özgürlük  ve insanlık için verdiği mücadele ile tarihe geçecek harika bir savaşçı” ifadelerini kullandı.

With Massoud , today. Father of the nation. Legendary . Winner of the battle of Shila, after 2017 referendum. He will remain, for all History, as a great fighter for freedom and humanity.

 Henri Levi, Kürdistan Bölgesi'ne ziyaretinden hemen önce Rojava Bölgesi'nde Demokratik Suriye Güçleri (DSG) Genel Komutanı Mazlum Kobane ve DSG yetkilileri ile de bir araya gelmiş ve bu görüşme ile ilgili twitter hesabından bir paylaşımda bulunmuştu.

Mazlum Kobane'ye de övgülerde bulunan Levy, "Sağımda, efsanevi bir general, Mazlum Abdi Kobane. Suriye Demokratik Güçlerinin baş komutanıdır. Erdoğan'ın 1 numaralı korkulu düşmanı olma onuruna sahip" ifadelerini kullanmıştı.

 

Yeni yorum ekle