Ana içeriğe atla

Goran Yöneticisi: Başkan Barzani, 'Ulusal Önder' olarak seçilmeli

Kurdistan
Kürdistan Bölgesi

Değişim Hareketi (Goran) önceki dönem yöneticilerinden Dr. Sabir İsmail Kürdistan Bölgesi'nin statüsünün ve Kürt halkının kazanımlarının korunması için, Başkan Mesud Barzani'nin 'Kürt halkının önderi' olarak görülmesi ve kabul edilmesi gerektiğini belirtti.

Goran Hareketi önceki dönem Ulusal Meclis Üyesi Dr. Sabir İsmail Basnews'e yaptığı açıklamalarda, Irak'ın durumunun dahada karmaşıklaşması halinde, Kürdistan Bölgesi’nin durumunun da tehlike altına gireceğini, bu nedenle de Kürtlerin ortaya çıkabilecek olası durumlara karşı tek yürek ve tek ses olmak zorunda olduklarını dile getirdi.

Dr. Sabir İsmail konuşmasının devamında, Irak'ta ki protestoların ve karışıklıkların planlı olduğunu bu nedenle de Kürtlerin Bağdat'ta tek ses olmaları gerektiğini ifade ederek, Kürtler içerisinde de bir kesimin olduğunu ve bu kesimin kendi çıkarları için Kürdistan Bölgesi’nin de karmaşa ve istikrarsızlık içerisinde olmasını istediğini, bu nedenle Kürt halkının çıkarlarını düşünenlerin bu durumlara karşı uyanık olması gerektiğini belirtti.

İsmail, Mam Celal ve Newşirwan Mistefa'dan sonra Kürt liderleri arasında serhıldan ve devrim çalışmalarına öncülük yapmış önder kişi olarak bir tek Başkan Mesud Barzani'nin kaldığını, bu nedenle de herkesin Başkan Barzani'yi dinleyeceğini söyledi.

Dr. Sabir İsmail konuşmasının sonunda, Başkan Barzani'nin Kürt halkına ve Kürdistan'a hizmet edebilmesi için 'Ulusal Önder' olarak seçilmesi gerektiğini ve çünkü Başkan Barzani'den başka kimsenin bütün bir halkı kucaklama konusunda imkanının olmadığını belirtti.

İsmail, bu görüşlerini Goran üyesi olarak değil, bir Kürt Yurtseveri olarak açıkladığını, çünkü Kürtlerin, kendilerini bir çatı altında toplayabilecek bir iradeye ihtiyaç duyduklarını, bu iradenin de Başkan Mesud Barzani olduğunu dile getirdi.

 

1 Yorum

Yorumlar

Yeni yorum ekle