Ana içeriğe atla

Türk Şarkıcı Süleymaniye'de "Kürdistan bayrağını indirmezseniz şarkı söylemem’ dedi

Kürdistan Bölgesi
Kültür ve Sanat

Şarkıcı Koray Avcı’nın Irak'ta Federe Kürdistan Bölgesi’nin Süleymaniye kentinde düzenlediği konserde "Kürdistan bayrağının indirilmemesi durumunda konser vermeyeceğini söylediği" iddia edildi.

Şarkıcı Koray Avcı’nın Federe Kürdistan Bölgesi’nin ikinci büyük kenti olan Süleymaniye’de Hewari Şar Parkı’nda verdiği konserde, "sahnenin üstünde bulunan Kürdistan bayrağının indirilmesini istediği ve indirilmediği takdirde konser vermeyeceğini söylediği" iddia edildi.

Yeni Yaşam'ın haberine göre Süleymaniye kaymakamı Awat Muhammed Kürdistan bayrağının indirilme iddialarının doğru olmadığını ileri sürdü.

Doğruysa soruşturma başlatılacak

Hewari Şar Parkı’nın müdürü Rêbîn Şeyh Cemil ise konuya ilişkin bir açıklama yapmayacağını söyledi. Süleymaniye Kültür Genel Müdürü Babekir Dıreyi de "Kürdistan bayrağının indirilmesi haberinin doğru olması durumunda, konseri düzenleyen şirket hakkında soruşturma başlatacaklarını" açıkladı.

Koray Avcı’nın bu isteği üzerine "konserin verildiği sahnenin üstünde asılı bulunan Kürdistan bayrağının indirildiği" öne sürüldü. Koray Avcı’nın bu tavrı KBY'de sosyal medyada gündem oldu. Birçok sosyal medya kullanıcısı bayrağın indirilmesini kınadı.

 

5 Yorum

Yorumlar

Türkmüsün kürtmüsün bilmiyorum ama zihniyetinde bir sorun var.orasi neresi kimin topraklari   dili ne kulturu ne.. baska birinin ulkesine gidip onun bayragini yasaklamak nasil  bir  sey.. o diregi senin musait bir yerine  mühürlerler

koray avciyiyi demokrat olarak biliyorduk.bu haber doğruysa çok üzülürüm.ve koray avcının konserlerine gitmem ona gelir getirecek müzik çalışmalarını yada sinema filimlerine gitmem.cevremde bulunan insanlarada bunu telkin ederim.zaten kiray avci sokak sarkicisidir.oradan gelme biri.insan ayrımı yapmamalı 

Kerkük, Süleymaniye, Musul, Erbil Türk yurtlarıdır! Saddam zulmünden kaçarak gelip abd nin Irak İşgali ilede iyice işgale uğrattığınız bu topraklar emperyaliz uşaklığına soyunmanız hasebiyle size verilmiş olabilir ama bu toprakların gerçek sahipleri Irak Türkleridir. Ayrılıkcılığı bünyesinde barındırıan Kürtçülük adı altında kendini emperyalist maşa haline sokan emperyalizmin asimile ettiği çakma Kürtler değildir!

O topraklar Kürdistanin topraklarıdır sen kimsin bre ey soytarı Kürt bayrağini indiriyorsun orada o bayrağin direğini senin müsait yerine sokarım

Yeni yorum ekle