Ana içeriğe atla

Neçirvan Barzani’den Nasrallah’a tepki: Siyasi ahlak ve nezaketten uzak

Kürdistan Bölgesi

Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, Başkan Mesud Barzani ve Peşmerge Güçleri’ne yönelik ifadelerinden ötürü Lübnan Hizbullahı lideri Hasan Nasrallah’a tepki gösterdi.

Yazılı açıklama yapan Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, Hasan Nasrallah’ın hakaret ve tehdit içeren sözlerinin siyasi ahlak ve nezaketten uzak olduğunu söyledi.

Neçirvan Barzani, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Lübnan Hizbullahı lideri Sayın Hasan Nasrallah, bir konuşmasında Başkan Barzani ve kahraman Peşmergeler hakkında politik ahlaktan uzak sözler sarf etti. Sayın Nasrallah gibi birinin Başkan Barzani’nin diktatör rejimler karşısındaki tarihsel duruşunu ve DAİŞ terörünün sonlanması içini verdiği mücadeleyi dikkate almaması Kürdistan halkının duygularını derinden incitmiştir.”

Neçirvan Barzani, sözlerine şöyle devam etti:

“Başkan Barzani, tüm yaşamını halkının mücadelesi ve özgürlüğüne adamış bir liderdir. Peşmerge Güçleri’nin Başkomutanı olarak, sahaya inerek doğrudan DAİŞ terörüne karşı mücadelede kahramanca bir rol üstlendi. Tüm Kürdistan halkı ve dünya liderleri Peşmerge Güçleri’nin kahramanlığına ve Başkan’ın mücadelesine şahit olmuştur.”

Neçirvan Barzani, Kürdistan halkının dostlarının yaptığı yardımların farkında olduğunu ve DAİŞ’e karşı Kürdistan Bölgesi’ne yardımcı olan hiç kimseyi unutmadığını belirtti.

“Kürt halkı ve Peşmerge Güçleri, 100 yıla yakın bir zamandır en büyük ve en vahşi kıyım saldırılarına karşı mücadele ediyor” diyen Neçirvan Barzani, şunları kaydetti:

“DAİŞ’e karşı da Kürdistan Bölgesi’ni korumasının yanı sıra, Irak’ın birçok bölgesinin kurtarılma operasyonuna katılıp ve oraları da korumuştur. Bölge hassas bir dönemden geçiyor ve biz bölgenin huzur ve istikrarının sağlanması için çaba harcıyoruz.”

Yeni yorum ekle