Ana içeriğe atla

Kürdistan Bölgesi Hükümet Sözcüsü: Reform yasası bugün yürürlüğe giriyor

Kürdistan Bölgesi

Hükümet Sözcüsü Cotyar Adil, reform yasasının bugün uygulamaya konulacağını söyledi.

Kürdistan Bölgesi Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklama yapan Hükümet Sözcüsü Cotyar Adil, bugün reform yasasının uygulamaya konulacağını ve bugünkü toplantıda çok önemli kararlar alındığı belirtti.

Hükümetin göreve başlamasının ardından reform yasa tasarısının kabinenin öncelikli çalışması olduğunu kaydeden Adil, Bakanlar Kurulu’ndaki kararları Başbakan ve tüm bakanların ortak bir şekilde aldığını ifade etti.

Hükümetin reform sürecini devam ettireceğini vurgulayan Adil, bu sürecin amacının adalet ve memurların haklarının garanti altına alınması olduğunu bildirdi.

Adil, reform yasa tasarısının şehit ve Enfal mirasçılarının mali haklarının yanı sıra siyasi mahkumları da ilgilendirdiğini söyledi.

Toplantıda Erbil ile Bağdat arasındaki müzakerelerin de toplantıda masaya yatırıldığını kaydeden Adil, “Başbakan Yardımcısı Kubad Talabani başkanlığındaki heyet Kürdistan Bölgesi’nin bütçe ve mali haklarıyla ilgili Bağdat’ta görüşmelerde bulundu. Yakın bir gelecekte Kürdistan Bölgesi Hükümeti heyeti tekrar Bağdat’a gidecek. Kürdistan Bölgesi müzakerelerdeki stratejisini anayasal temelde olmasına dayandırıyor” dedi.

Adil, toplantıda yeni tip coronavirüs (Covid-19) vakalarındaki artışın da değerlendirildiğini bildirdi.

Yeni yorum ekle