Ana içeriğe atla

Kürdistan Başbakanı Mesrur Barzani, Münih Güvenlik Konferansı’na katılacak

Kürdistan Bölgesi

Kürdistan Bölgesi Başbakanı Mesrur Barzani, 14-16 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek olan 56’ıncı Münih Güvenlik Konferansı’na katılmak üzere bugün Almanya’ya hareket edecek.

Kürdistan Bölgesi hükümetinden yapılan açıklamaya göre Başbakan Mesrur Barzani başkanlığında bir heyet bugün 56’ıncı Münih Konferansı’na katılmak üzere Almanya’ya gidecek.

Açıklamada, 14-16 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek olan konferans sırasında Başbakan Barzani’nin dünya liderleri ile bir dizi görüşme gerçekleştireceği ifade edildi.

Mesrur Barzani, konferans hakkında gazetecilere yaptığı açıklamada, “Konferans sırasında farklı ülkelerin ldierleri ile görüçmelerimiz olacak. Peşmerge’nin teröre karşı mücadelesi ve ödediği bedelleri, devam eden terör tehdidini ve bu konuda uluslararası topluma dayanışmanın sürmesi gerektiği konularını görüşeceğiz” demişti.

56'ıncı Münih Güvenlik Konferansı'na 30 devlet ve hükümet başkanı ile 70 dışişleri ve savunma bakanlarının katılması bekleniyor.

Konferansa ABD'den Temsilciler Meclisinin Demokrat Başkanı Nancy Pelosi'nin yanı sıra Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Facebook kurucusu ve Üst Yöneticisi Mark Zuckerberg katılacak.

Konferansta dünyanın değişik bölgelerinde 27 farklı kriz, küresel ve bölgesel düzen ve batının geleceğininin yanı sıra iklim ve siber güvenlik konuları da tartışılacak.

Yeni yorum ekle