Ana içeriğe atla

Norveçli takımı ayağa kaldıran Kürtçe şarkının sahibi: Norveç'te konser vereceğim

Kültür ve Sanat

Norveç’te birinci ligde mücadele eden Odds Ballklubb takımının oyuncuları Bodø/Glimt’e karşı çıktıkları karşılaşmayı geçtiğimiz gün 3-1’lik skorla kazandı. Galibiyet sevincini daha önce yaptıkları gibi sanatçı Bahoz Midyat’ın Ave bine, Su Getir isimli şarkısı eşliğinde dans ederek yaşadı. Bu esnada çekilen görüntüleri ise, sosyal medyada viral oldu.

Kulübün yaptığı paylaşımın ardından Avrupa’da şarkıya olan ilgi arttı, çeşitli platformlardan ‘Su Getir’ isimli şarkı ile çekilen videolar gelmeye başladı. Büyük beğeni toplayan şarkının kime ait olduğu ise merak konusu oldu.

Şarkının hem yaratıcısı hem de seslendiricisi olan Bahoz Midyat ilk kez Medyablok'tan Fırat Yeşilçınar'a konuştu. 2004 yılında şarkıyı bestelediğini söyleyen Midyat, öncelikle ilgiden çok mutlu olduğunu söylüyor. Aslında şarkıya bestelediği ilk yıllarda bir klip çektiğini ama bunu yayınlamadığını dile getiriyor. Midyat şimdi aynı şarkıya yeni klip çekeceğini belirtiyor.

Şarkıyı Türkçe, Kürtçe ve Arapça olarak 3 dilde seslendiren Midyat, ”İlgiden çok mutluyum. Kulüp benimle iletişime geçti. Şampiyon olurlarsa ben de onlar için Norveç’te konser vereceğim. Türkiye’de ilk şarkıyı çıkarınca tepki gösterenler de var. Ama beğenenlerin sayısı daha fazla.” dedi.

Midyat müziğin evrensel olduğuna çekiyor ve ”İlla o dili bilmene gerek yok. Herkes bu şarkıya oynar” diyor.

1 Yorum

Yorumlar

Yeni yorum ekle