Ana içeriğe atla

IŞİD'ten 'Uzun Menzilli Füze' hamlesi

IŞİD
Teknoloji

IŞİD, El Nebe Bülteninin 189’uncu sayısını yayınladı. Yeni sayının editör yazısında örgüt üyelerine uzun menzilli füzelerin geliştirilmesi ve bu konuda uzman olanların IŞİD’e davet edilmesi tavsiye edildi.

“İyi bilin ki kuvvet atmaktır” başlıklı yazıda “Rabbimiz düşmanlarını korkutmamız, onların Müslümanlara zarar vermelerini engellememiz ve de onları cezalandırmamız için gerekli hazırlıkları yapmamızı emreder” şeklindeki ifadeler yer aldı.

Editör yazısı, menzili uzatılacak füzelerin hedeflere daha kolay ulaşabileceğini ve düşmana daha çok zarar verebileceğini belirtti.

IŞİD, özellikle Suriye ve Irak’taki yenilgisinin ardından faaliyet gösterdiği bölgelerde daha çok cihat yanlısı gruplara karşı savaş veriyor.

El Nebe Bülteninin 183’üncü sayısının editör yazısında düşmanı kendi evinde vurmak ve askeri üsleri hedef almak için uzun menzilli füzelere sahip olunması gerektiği kaydedildi.

Yazıda ayrıca daha önceki tüm savaşlarda düşmanın kendi güvenli üslerine sığınarak emniyet içinde hareket edebildiği hatırlatıldı.

 

1 Yorum

Yorumlar

ABD.

IŞİD terör örgütünü yeniden Canlandıracak IRAK VE SURİYE.YE yerleşip sonra da orayı İSRAİL. E devredecektir

Suriye kendi Ülkesiymiş gibi Önce GOLON Tepelerin ikram etti Şimdide Suriyeli.nin Kuzeyinde bir TERÖR ÖRGÜTÜ PYD.yı .yı  yerleştirip SURİYE'Yİ 2 taraftan. KUŞATİP 

SURİYE YI .BİTİRİP İSRAİL DEVLET İKURALACAKTİR. Suriye TARİH OLACAK 

    

Yeni yorum ekle