Ana içeriğe atla

Bitti denilen IŞİD, 7 Haşdi Şabi milisinin kafasını keserek infaz etti

Irak
IŞİD

Mesajlaşma uygulaması Telegram'da 14 Nisan 2019 Pazar günü yayınlanan, İslam Devleti'ne (ISIS) ait bir propaganda videosunda, Muhammed Abdullah olarak tanımlanan bir adamın militanların önünde infaz edilmesi görüntüleri paylaşıldı.

İslam Devleti (IŞİD) militanları, Pazar gecesi, cihad faaliyetleri hakkında devlete ajanlık yapmakla suçladıkları bir köy muhtarı ile sünni milisleri infaz ettikleri görüntüleri mesajlaşma uygulaması Telegram üzerinde yayınladılar.

Doğu Diyala eyaletinde yakın zamandaki savaş görüntüleri sahneleri ile patlayıcı atölyesi görüntülerini içeren 21 dakikalık propaganda filminde, militanlar, muhtar olarak bilinen yerel yöneticileri ve Sünni Haşdi Şabi milislerini Irak güvenliği ile işbirliği yapmamaları konusunda uyardı.

Bir militan, Sünni bir savaşçı olan Hamid Rakan'ı infaz etmeden önce, “Mücahitleri [kutsal savaşçıları] öldürmeyi bırakın ve sonu yenilgiyle bitecek bir savaşa katılmayın” dedi.

Diyala'daki Büyük Bahiza köyünün muhtarı olduğu dile getirilen bir başka tutsak olan Muhammed Abdullah da IŞİD üyeleri tarafından infaz ediliyor.

Görüntülerde IŞİD lideri Ebubekir El Bağdadi'ye bağlılık sözü veren militanlar en az yedi tutsağı infaz ediyorlar.

Çekimlerin ne zaman ve nerede gerçekleştirildiği ise belli değil.

Yeni yorum ekle