Ana içeriğe atla

Başkan Barzani:Hiç bir güç Kürdistan'ın bağımsız olma iradesini kıramaz,Referandum Kürt halkının meşru ve demokratik bir hak talebidir

Güney Kürdistan

Başkan Barzani bugün Kürdistan Emekçiler Partisi'nden bir heyet ile Kerkük'te Haşdi Şabi işgali ve onlarla işbirliği içinde olana ihanetçilere karşı direnişin sembolü olan Kürt genci Mihemed Mecîd'i kabul etti.

Başkan Mesud Barzani hiç bir gücün bağımsızlıktan dolayı Kürdistan halkının iradesini kıramayacağını söyledi.

Başkan Barzani'nin Haşdi Şabi saldırılarına ve ihanetçi gruba duyduğu öfkeyle dünyanın gözü önünde düşmana karşı direnen Mihemed Mecîd'in direnişçi tutumunu överek "Sen Haşdi Şabi'ye karşı Kerkük'teki direnişin sembolü oldun" şeklinde konuştu.

Başkan Barzani, Kürdistan Emekçiler Partisi'nden (Zehmetkêşan) bir heyeti kabulünde o hareketin bağımsızlık referandum sürecindeki ulusal değerlere sahiplenişinden dolayı teşekkür ederek "Referandum Kürdistan halkının meşru ve demokratik bir hak talebidir. Hiç bir güç bağımsızlık istedi diye Kürdistan halkının iradesini kıramaz" dedi.

Başkan Barzani, Bağdat ile Erbil arasındaki sorunların çözümü içinde ve zora ve silaha dayanmayan barışçıl bir çözümden yana olduğunu söyledi. 

Yeni yorum ekle