Ana içeriğe atla

Başbakan Barzani'nin davet edildiği AKP Kongresi'ne Fazıl Mirani katıldı

Kürdistan Bölgesi

AK Parti, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçildikten sonra ilk kongresini bugün gerçekleştirdi. Kongre’ye katılanlar arasında KDP Politbüro Sekreteri Fazıl Mirani başkanlığındaki Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) heyeti de yer aldı.

Politbüro Genel Sekreteri Fazıl Mirani, Dış İlişkiler Sorumlusu Hişyar Seweyli ile Ali Haydar oluşan PDK heyeti,  Ankara’da başlayan Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AK Parti) 6’ncı Olağan Kongresi’ne katıldı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş da kongrede bir sürpriz olacağını belirterek, şunları belirtmişti:

"Sayın Genel Başkan’ımızın konuşmasından sonra bir sürprizimiz olacak. Türkiye'nin içinden geçtiği bu önemli süreçte o sürprizi buradan ifade etmeyeceğim, açıklamayacağım ama yarın o sürprizi hep birlikte göreceğiz. Bütün dünyaya da buradan bir mesaj vermiş olacağız. Genel Başkanımızın konuşmasından sonra tüm dünyaya vereceğimiz mesajımızı da izlemiş olacağız.”

HDP davet edilmesi

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) davet edilmediği kongre için 9 siyasi partiye davetiye gönderilmişti.

Kongre davetlileri arasında 414 yabancı konuk, 409 kadın ve erkek sivil toplum kuruluşu temsilcisi, 124 yabancı devlet misyon temsilcisi, 70 uluslararası kurum ve kuruluş temsilcisi, 38 yabancı siyasi parti temsilcisi, Türkiye'de faaliyet gösteren 29 yabancı STK temsilcisi yer alıyor.

Yeni yorum ekle