Ana içeriğe atla

Suriye Muhalefeti'nden Roj Peşmergeleri açıklaması

Güncel

Suriye Muhalefeti Müzakere Heyeti Sözcüsü Yehya Ezizi, Suriye’nin geleceğinde Roj Peşmergeleri’nin de rol alması gerektiğini belirtti.

Kürdistan Bölgesi’nde temaslarda bulunan Suriye Muhalefeti Müzakere Heyeti, dün Başkan Mesud Barzani ile bir görüşme gerçekleştirmişti.

Müzakere Heyeti Sözcüsü Yehya Ezizi düzenlediği basın toplantısında, Başkan Barzani ile Suriye’nin geleceği, Ortadoğu’da yaşanan gelişmelerin ve mevcut kriz ve sorunların çözümlerinin siyasi yolla sağlanması konularının konuşulduğunu ifade ederek, “Bölgede yaşanan sorunların çözümünün sağlanması için çabalıyoruz. Sorunlar da tüm bileşenlerin içinde yer aldığı bir iktidar ve idari sistemle mümkün” diye konuştu.

ENKS ve Roj Peşmergeleri’nin Suriye’nin geleceğinde rol sahibi olması gerektiğini vurgulayan Yehya Ezizi, Kürdistan Bölgesi Hükümeti ile de istişare ve dayanışma içerisinde olduklarını belirtti.

İbrahim Biro, Qasim Xetib, Ruba Helbuş, Ebdulcebar Ikedi ve Hewas Egid’den oluşan Suriye Muhalefeti Müzakere Heyeti Dr. Nesir Heriri’nin liderliğinde Erbil’de temaslarda bulunuyor.

Yeni yorum ekle