Ana içeriğe atla

Sadr’dan Kürtlere mesaj,Birlikte yaşamak istiyoruz

Güncel
Sadr Hareketi lideri Mukteda es Sadr, Kürtlere hitaben, bugün “Iraklı Kürtler ve siyasilere” adı altında bir açıklama yaptı.

12 Mayıs’ta gerçekleşen Irak Parlamento seçimlerinde 54 sandalye kazanan Sairun Koalisyonu lideri Mukteda es Sadr Kürtlere hitaben, “Birlikte yaşamak istiyoruz. Irak’ı hep birlikte kurtaralım”  ifadeleri kullandı.

Sairun Koalisyonu ve  Sadr Hareketi lideri olan Mukteda es Sadr, açıklamasında şunlara yer verdi:

“Bizimle ayırım yapılmaksızın yaşamanızı istiyoruz. Bu da sevginin en üst tanımıdır. Birleşik Irak’ta bir olalım. Birlikte büyük ve güçlü olmak istiyoruz. Ne zulüm yapmalı ne de zulme uğramalıyız. Vicdan ve adalet ile yaşamalıyız.

Size saldırı yapılmasına müsaade etmeyeceğiz. Sizden kimin arabuluculuk ve sevgi istediğini biliyoruz. Kürtlerle Araplar arasında fark yoktur. Bu amaç doğrultusunda da birlikte çalışalım. Irak’ı kurtarmak adına yardım edin. Tüm yolsuzlukları bitirelim. Irak için yeni ve temiz bir dönemi başlatalım. Kürtlerin ve tüm Irak halkının konumunu güçlendirelim.

Tüm bileşenler için Kerkük’ü barış içerisinde birlikte yaşama emsal olması için geçmiş ve günümüzdeki torunlarımızı bir kılalım.”

Yeni yorum ekle