Ana içeriğe atla

Peşmerge ve koalisyon güçlerinden IŞİD'e büyük operasyon

Güncel

Peşmerge güçleri, ABD öncülüğündeki koalisyon güçleriyle birlikte Germiyan kasabası kırsalında IŞİD'e karşı büyük bir operasyon başlattı.

Peşmerge kaynaklarından edinilen bilgilere göre koalisyon güçleriyle birlikte IŞİD'in gizli hücrelerine operasyonlar yapılıyor. Peşmerge ve koalisyon güçleri Kürdistan Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Germiyan kasabası kırsalında saklanan bir grup IŞİD'liye havadan ve karadan büyük bir operasyon başlattı.

Konuyla ilgili Sputnik'ten Hikmet Durgun'a konuşan Peşmerge Komutanı Xelil Şirvan, koalisyon güçleriyle birlikte IŞİD'e karşı büyük bir operasyon başlattıklarını belirterek şunları söyledi:


"IŞİD, Kürdistan bölgesinde gizli hücreler şeklinde halen vardır. Henüz bitmemiştir. Bazı IŞİD militanlarının Germiyan ve Kifri ile Hurmatu arasındaki bölgede kaldığını tespit ettik. Hemen hareket geçerek koalisyon güçleriyle ortak operasyon başlattık. Operasyona Irak ordusu da katıldı. Operasyon önce hava harekatıyla başladı. Koalisyon uçakları bölgedeki IŞİD mevzilerini yoğun bir şekilde bombaladı. Ardından Peşmerge güçleri IŞİD'e karadan operasyon başlattı. Operasyonda biri IŞİD emiri olmak üzere 13 IŞİD militanı etkisiz hale getirdi. 11 militanın naaşı elimize geçti. Örgütün silahları da elimize geçti. Aynı bölgede daha önce de birkaç kez IŞİD'e operasyon yapmıştık. IŞİD'in yeniden güçlenmemesi için gerekli tedbirleri alıyoruz."

Yeni yorum ekle