Ana içeriğe atla

Mama Rîşê'nin ailesi: Rîşe Kurdistan'a mal oldu, YNK'ye değil!

Güncel

YNK’nin şehit Peşmerge Komutanı Mama Rîşe’nin erkek kardeşi Muhammed Şikûr, ”Mama Rîşe, Kürdistan ve Kürdistan’ın özgürlüğü için savaştı." dedi. Bu nedenle YNK’ye çağrıda bulunarak, bu yıl Mama Rîşiye anma etkinliğini yapmamalarını istedi.

YNK’nin şehit Peşmerge Komutanı Mama Rîşe’nin erkek kardeşi Muhammed Şikûr YNK’ye çağrıda bulunarak, bu yıl Mama Rîşiye anma etkinliğini yapmamalarını istedi.

YNK Peşmerge Komutanı Mama Rîşe’nin erkek kardeşi Muhammed Şikûr Mama Rîşe’nin anılmasına dair etkinlik ile ilgili açıklama yayınladı. Muhammed Şikûr açıklmasında şu ifadelere yer verdi:” Bazı YNK’li yöneticiler Mama Rîşe’nin anılmasına karşı çıkıyor.”

Şikûr konuşmasını şu şekilde sürdürdü:” YNK hiçbir şekilde Mama Rîşe’yi anma etkinliği yapmasın. Çünkü Mama Rîşe ailesi olarak aldığımız bir karar neticesinde Rîşe’yi ile ilgili herhangi bir anma etkinliğine katılmayacağız. Mama Rîşe 24.1.1985’de şehit oldu. Mama Rîşe Kürdistan’tana mal oldu YNK’ye değil.”

Şikûr konuşmasında bazı YNK’li yöneticilerin Mama Rîşe’ye karşı olduğunu söyleyerek şu ifadeleri kullandı:” 2017’de Çerçamal kaymakamı Mama Rîşe’nin anılma etkinliğinin iptal edilmesini istedi.”

YNK’yi eleştiren Muhammed Şikûr,” Mama Rîşe, Kürdistan ve Kürdistan’ın özgürlüğü için savaştı. Rîşe şuan bazı YNK’li yetkililer gibi makam ve menfaat peşine düşmedi.”

Yeni yorum ekle