Ana içeriğe atla

Kürt savaşçının cenazesine hakaret eden cihatçı, DSG'nin özel operasyonuyla sağ yakalandı

Güncel

Demokratik Suriye Güçleri (DSG), DSG’li yöneticilere yönelik suikast hazırlığında olan Türkiye’ye bağlı silah grubun lideri İsmail Zaim’in sağ yakalandığını açıkladı.

DSG’li yöneticilere suikast hazırlığında olan silahlı bir grup DSG tarafından düzenlenen özel bir operasyonla yakalandı.

DSG tarafından yapılan açıklamada, yakalanan kişinin bombalama sonucu hayatını kaybeden Kürt savaşçı Amara Rênas’ın cenazesine hakaret eden Ceyşul İslam grubunun liderlerinden Muhammed Zaim’in kardeşi olduğu belirtildi.

Açıklamada, Türkiye’ye bağlı grubun liderliğini yapan İsmail Zaim’in 6 Kasım’da düzenlenen özel bir operasyonda yakalandığı ifade edildi.

DSG’nin uzun bir süredir suikast hazırlığında olan grubu izlediği belirtilen açıklamada, “Yakalanan İsmail Zaim, liderlerimize suikast yapmak amacıyla savaşçımız Amara Rênas’ın cenazesine hakaret ederek videolarını sosyal medyada paylaşan abisi Muhammed Zaim ile her zaman iletişim halindeydi. Yakalanan iki silahlı kişi Rojava’ya yönelik saldırıda aktif bir şekilde rol alan Ceyşul İslam grubunun üyeleridir” ifadeleri kullanıldı.

Yeni yorum ekle