Ana içeriğe atla

Cizreli modacı Mehmet Sait, İngiltere’de düzenlenen başarılı olan iş insanlarına verilen Oxford Socrates Ödülü’nü aldı

Güncel

Cizreli modacı Mehmet Sait Dalmış, İngiltere’de düzenlenen ve kendi alanında başarılı olan iş insanlarına verilen Oxford Socrates Ödülü’nü aldı.

Dalmış, İngiltere Oxford Sarayı’nda düzenlenen ve alanında başarılı olan iş insanlarına verilen ‘Oxford Socrates Ödülü’ ya da ‘En İyi Yönetici Altın Ödülü’ olarak da bilinen ödüle layık görülen ilk Kürt iş insanı oldu.

 

Rûdaw’a konuşan modacı Dalmış, “Hiç bir zaman ödül almayı düşünmedim. İnsan bir işe emek verdiği zaman zaten ödülünü de alır. İnsanoğlu aklının tamamını kullanmıyor. Çok az bir kısmını kullanıyor. İnsan bir şey yapacağı zaman oturup düşünmeli ve en iyisini yapmalı” dedi.

 

Eski motifleri yeni modaya uygun şekilde tasarlamak istediğini belirten Dalmış, şöyle konuştu:

 

“Bu dünyada bir ilk olacak. Yöresel motifler de kullanıyorum ve dizaynlarını bütün dünyaya tanıtmak istiyorum. Şimdiye kadar yaptığım işlerden daha iyisini yapmak istiyorum.”

 

Çocukluğundan itibaren moda dizaynıyla ilgilenen stilist Dalmış, hiç bir eğitim almadan kendi imkanlarıyla kendini geliştirmiş.

 

Dalmış’ın yanında çalışan Sema Atik ise, “Bizim için büyük şans. Ondan çok şey öğreniyoruz. Çok mutluyuz ve başarılarının devamını diliyoruz. Allah’ın izniyle iyi bir modacı olacak. Daha başarılı olacağına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Tasarımları Türkiye ve Avrupa’nın 17 farklı ülkesine gönderilen modacı Dalmış, Kürdistan pazarına da girmeyi düşünüyor.

 

Yanında 20 kişi çalıştıran Dalmış, ilk defilesini önümüzdeki günlerde Ankara’da gerçekleştirecek.

Yeni yorum ekle