Ana içeriğe atla

Başkan Barzani: Efrin, Kürdistan'a yapılan zulmün devamıdır!

Güncel
Başkan Barzani, Efrin Sivil Kurtuluş Konseyi üyelerini kabulünde “Efrin’e yönelik yapılanlar, geçmişte Kürdistan halkına başına gelen felaket ve zulüm zincirinin bir devamıdır” dedi.

Kendi topraklarında uzakta kurulan Efrin Sivil Kurtuluş Konseyi üyelerini Pîrmam’daki makamında kabul eden Başkan Barzani, siyasi gelişmelerin yanısıra Efrin halkı ve göçedenleri içerisindeki  insani durum ve çeşitli grupların bölgeye yerleştirilmesi ile birlikte ortaya çıkan demografyanın değişmesi  tehlikesi  değerlendirildi. Misafir heyet, Başkan Barzani’yi Kürt halkına karşı yapılan hak ihlaler hakkında bilgilendirerek, Efrin doğası ve halkına karşı yapılan hak ihlalleri karşısında uluslararası toplumun sesizliği eleştirildi.

 Efrinli heyet Kürdistan Demokrat Partisi (PDK) Listesi’nin Kürdistan Parlamento seçimlerinde elde ettiği başarıdan ötürü Başkan Barzani’yi tebrik ederek, PDK’nin seçimlerindeki başarıdan büyük onur duyduklarını ve PDK’nin başarısının tüm siyasi tarafların umudu olduğu belirtildi.

Görüşmenin geri kalanında Efrin ve Rojava’nın geleceğine ilişkin endişelerini dile getiren Başkan Barzani, “Efrin’e yönelik yapılanlar, geçmişte Kürdistan halkına başına gelen felaket ve zulüm zincirinin bir devamıdır”dedi.

Başkan Barzani, bölgedeki siyasi çekişmeler, Suriye ve Efrin’in geleceğine ilişkin düşüncelerini Efrin Sivil Kurtuluş Konseyi ile paylaştı.

Yeni yorum ekle