Ana içeriğe atla

Avrupa Birliği'nden Kurdistan parlamentosuna ziyaret

Güncel

Avrupa Birliği’nin (AB) Kürdistan Temsilcisi Clarisse Pasztory, Kürdistan Parlamentosu’nu ziyaret etti.

Kürdistan Parlamentosu Başkanı Vala Ferid, Parlamanto 1’inci Başkan Yardımcısı Hemin Hewrami ve Parlamento 2’nci Başkan Yardımcısı Muna Kahveci ile bir araya gelen Avrupa Birliği’nin Kürdistan Temsilcisi Clarisse Pasztory, Kürdistan Parlamentosu’na kadın başkan seçilmesini kutladı.

Kadınların Kürdistan’da önemli makamlarda bulunmasından memnuniyet duyduklarını söyleyen Pasztory, “Kürdistan Parlamentosu’nun çalışıyor olmasından dolayı memnunuz. Kürdistan Parlamentosu yönetiminin seçilmesi ve komisyonların oluşturulmasına başlanması memnuniyet verici” dedi.

Pasztory, “Kürdistan Parlamentosu Başkanı’nın kadın olması önemli. Bu Kürdistan Bölgesi’ndeki eşitlik ve demokrasinin göstergesi” ifadelerini kullandı.

AB olarak Kürdistan’a desteklerini sürdüreceklerini kaydeden Pasztory, “Kürdistan Bölgesi’ndeki demokrasi sürecini desteklemeye devam edeceğiz. Kürdistan Bölgesi’nin yönetimindeki tüm demokratik yöntemleri destekliyoruz. Halka daha fazla hizmet sunulması ve reformların gerçekleştirilmesi için Kürdistan Hükümeti ve Parlamento ile koordinasyon halinde olacağız” diye konuştu.

Yeni yorum ekle