Ana içeriğe atla

85 yaşındaki hasta tutuklu Sisê Bingöl tahliye oldu

Güncel

85 yaşındaki hasta tutuklu Sisê Bingöl tahliye oldu

2017’den bu yana cezaevinde bulunan 85 yaşındaki hasta tutuklu SiseBingöl, tahliye oldu.

2017’den bu yana cezaevinde bulunan 85 yaşındaki Sîsê Bingöl’ün Karataş Açık Cezaevi’ne nakledildikten sonra serbest bırakılacağı öğrenildi.

Adli Tıp Kurumu (ATK) tarafından “cezaevinde kalabilir” diye rapor verdiği 85 yaşındaki Sîsê Bingöl’ün, infazı tamamladığı için bugün akşam saatlerinde Tarsus T Tipi Kapalı Kadın Cezaevinden tahliye edileceği belirtildi. “Örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek” iddiasıyla 4 yıl 2 ay hapis cezası verilen  Bingöl’ün, şartlı tahliyeyle önce açık cezaevine nakledileceği ardından da serbest bırakılacağını ifade eden avukatı Gülşen Özbek, Bingöl’ün bugün akşam saatlerinde serbest bırakılacağını kaydetti.

Sîsê Bingöl, Muş’un Varto ilçesine bağlı Badan köyü’ne Nisan 2016’da köye yapılan bir baskında üç kişi ile birlikte “Örgüt Üyeliği” iddiasıyla tutuklanarak Muş F Tipi Cezaevi’ne gönderilmişti.  Hakkında 4 sene 2 ay hapis cezası verilen ve yaşı ve sağlık sorunları nedeniyle cezaevinde kalmasının uygun olmadığı için serbest bırakılması yönünde çağrılar yapılan Sîsê Bingöl’ün Karataş Açık Cezaevi’ne nakledileceği, nakil sonrası da denetimli olarak serbest bırakılacağı öğrenildi. 

Yeni yorum ekle