Ana içeriğe atla

Dünya Bankası'ndan Kürdistan hükümetinin reform kararlarına destek

Ekonomi

Dünya Bankası Başkanı Saroj Kumar Jha, Başbakan Mesrur Barzani ile yaptığı görüşmede Dünya Bankası’nın hükümetin çalışma programını ve reformlarını destekleyeceğini söyledi.

Başbakan Mesrur Barzani bugün Erbil’deki Başbakanlık Konutu’nda Dünya Bankası Başkanı Saroj Kumar Jha’yı kabul etti.

Görüşmede yeni hükümet kabinesinin kurulmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Saroj Kumar Jha, Kürdistan Bölgesi Hükümeti’nin aldığı karar ve planların çok olumlu olduğunun altını çizerek,  Dünya Bankası’nın hükümetin çalışma programını desteklemekten memnuniyet duyacağını dile getirdi.

Dünya Bankası Başkanı Saroj Kumar Jha, Dünya Bankası’nın Kürdistan Bölgesi Hükümeti’nin özellikle ekonomik alanda aldığı reform kararlarını destekleyeceklerini kaydetti.

Dünya Bankası heyetine teşekkür eden Başbakan Mesrur Barzani, “Uluslararası alanda önemli bir kuruluş olan Dünya Bankası’nın hükümetimizin verdiği kararları destemesi memnuniyet vericidir. Bizim de ilk hedefimiz dostlarımızın desteği ile Kürdistan ekonomisini ve diğer sektörleri geliştirmektir” ifadelerini kullandı.

Başbakan sözlerini şöyle sürdürdü: “Kürdistan ekonomisini sadece petrol gelirlerine dayandırmak istemiyoruz. Tarım, sanayi ve turizm sektörlerine de gerekli önemi verererek ekomide kalkınmayı esas alıyoruz.”

Başbakan ayrıca yabancı ve yerli yatırımcıların yatırım yapmaları için gerekli düzenlemelerin yapılacağını belirterek, Kürdistan hükümetinin vatandaşlar arası ayrım yapmaksızın daha iyi hizmet vermeyi hedeflediğini sözlerine ekledi.

Yeni yorum ekle