Ana içeriğe atla

"Gönül Köprüsü"nde Şırnaklı öğrencilere Türk bayraklı tişört giydirildi

Eğitim

Ordu ve Şırnak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri arasında imzalanan "Gönül Köprüsü" projesi kapsamında Şırnak’tan bir grup öğrenci Ordu’ya götürüldü. Öğrencilere Türk bayraklı tişörtler giydirilerek, Vali'ye el öptürüldü.

Ordu Valiliği’ne götürülen judo, güreş, halter ve voleybol gibi değişik branşlardan 45 Şırnaklı çocuk sporcuyu Ordu Valisi Seddar Yavuz karşıladı. Projeyi hazırlayan yetkililer çocuk sporculara Türk bayraklı tişört giydirdi. Türk bayraklı tişörtleri giymiş öğrencilerle toplu fotoğraf çektirildi. Ziyaret sırasında Vali Yavuz’un çocuklara elini öptürdü.

Kürdistan'da, Türk eğitim sistemine göre derslerinde ya da herhangi bir kültürel ve sportif faaliyette başarı gösteren çocuklar "Gönül Köprüsü" projesi adı altında bir Türk şehrine götürülerek ödüllendiriliyorlar! Bu şekilde Kürt çocuklarının erken yaşta Türkiye'ye entegre edilmeleri amaçlanıyor.

Şırnaklı öğrenciler Ordu'da!

1 Yorum

Yorumlar

turkluk iste boyle seytani bir dindir...turkluk asla ve kat'a bir irk bir kavim degil bilakis Kurdistani isgal etmis osmanli sermayesi 35 milletin  vatansiz muhacirlerinin isgallerinde kullandigi seytani bir maskedir tamamen yalandir...ALLAH KURDLERI TURKLUK YALANI VE FITNESINDEN KORUSUN...ALLAH KURDISTANI MAHABATTAN EDIRNEYE KADAR TURKLUKTEN TEMIZLESIN.AMIN...

Yeni yorum ekle