Ana içeriğe atla

Suriye'de 7 İran askeri daha öldürüldü

Bölgeler

Suriye'deki çatışmalarda İran Devrim Muhafızları'na bağlı 7 askerin daha öldürüldüğü bildirildi. Ortadoğu’da yayılmacı bir politika izleyen İran'ın, Suriye'de öldürülen askerlerin sayısının 2 bin 400 civarında olduğu ifade ediliyor.

Tesnim Haber Ajansı'na göre, Suriye'deki çatışmalar sırasında öldürülen İran Devrim Muhafızları'na bağlı "Fatimiyyun" ve "Zeynebiyyun" tugaylarına bağlı 7 milis Kum kentindeki mezarlığına defnedildi.

Resmi olmayan rakamlara göre, Suriye'deki çatışmalarda öldürülen İran'a bağlı askerlerin sayısının 2 bin 400 civarında olduğu ifade ediliyor.

İranlı muhalif kaynaklar ise Suriye'de halen devam etmekte olan savaşta rejim saflarında savaşırken öldürülen İran Devrim Muhafızları ve diğer Şii milislerin sayısını en az 10 bin kişi olarak açıklamıştı. Açıklamaya göre, ölen 10 bin kişinin içinde Lübnan, Afganistan, Pakistan ve Irak'lı Şii milisler bulunuyor.

İran'a göç etmiş Afganlılardan kurulan "Fatimiyyun Tugayı" ve Pakistanlı milislerin oluşturduğu "Zeynebiyyun Tugayı" Suriye rejimine destek veren Devrim Muhafızları tarafından en ön safta kullanılan milis güçler olarak biliniyor.

Yeni yorum ekle