Ana içeriğe atla

Menbiç'teki bombalı saldırıyı düzenleyen bir grup yakalandı

Batı Kürdistan
IŞİD

Demokratik Suriye Güçleri (DSG) sözcüsü Mustafa Bali tarafından yapılan bir açıklamada 16 Ocak'ta ABD askerlerine yönelik bombalı saldırının da failleri olduğu düşünülen bir grubun yakalandığı ileri sürüldü.

DSG sözcüsü Mustafa Bali, güçlerinin uzun süreli teknik gözetim ve istihbarat sonucunda 16 Ocak 2019 tarihinde gerçekleşen ve 2 ABD askeri ile 2 Pentagon çalışanının da bulunduğu 19 kişinin yaşamını yitirdiği bombalı saldırının failleri olduğu düşünülen bir grup şüphelinin yakalandığını söyledi.

Bali, devam eden soruşturmanın sonucunun ileriki bir süreçte paylaşılacağını belirterek, gözaltı ile ilgili detaylı bilgi vermedi.

Menbiç saldırısında 4 ABD askeri yaşamını yitirdi

Suriye'nin kuzeyindeki Menbiç'te, 19 kişinin hayatını kaybettiği intihar saldırısını Irak-Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütü üstlenmişti.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) öncülüğündeki uluslararası koalisyon güçlerinin devriye gezdiği bölgenin yakınında yaşanan saldırıda, aralarında 2 ABD askeri ile 2 Savunma Bakanlığı çalışanının da olduğu 19 kişi yaşamını yitirmiş, 3 asker de yaralanmıştı.

Saldırının, Amerikan askerlerinin Suriye'ye konuşlandırıldığı 2015'ten bu yana ABD ordusuna yönelik en ölümlü eylem olduğu belirtiliyor.

 

Yeni yorum ekle