Ana içeriğe atla

TSK, Tel Rifat'ı bombaladı

Rojava
Türkiye

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Suriye'nin kuzeyindeki Tel Rıfat'ta düzenlenen bir operasyonda 10 YPG'linin hayatını kaybettiği ileri sürüldü. YPG'lilerin, iki gün önce bir Türk askerin öldüğü saldırıyı düzenleyenler arasında olduğu kaydedildi.

Bakanlık açıklamasında, Afrin'de YPG'nin, 9 Haziran'da Tel Rıfat'tan gerçekleştirdiği saldırı sonrası bölgede yerleri tespit edilen YPG'lilerin, ağır silahlarla yoğun şekilde atış altına alındığı belirtildi.

Bu atışlar sonucu saldırıyı gerçekleştiren YPG'lilerin etkisiz hale getirildiği aktarıldı.

Milli Savunma Bakanlığı, “Ateş destek vasıtalarımızla yoğun şekilde ateş altına alınan saldırıyı gerçekleştiren teröristlerden 10'unun etkisiz hale getirildiği tespit edilmiştir. Bölgedeki terörle mücadelemiz son terörist de etkisiz hale getirilene kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Zeytin Dalı harekat alanında bulunan üs bölgesine düzenlenen tanksavarlı saldırıda 5 Türk askeri de yaralanmıştı.

Roj News: Tel Rıfal saldırısında 1 sivil hayatını kaybetti

Saldırı ile ilgili YPG kaynakları veya bağımsız kaynaklar tarafından henüz bir doğrulanmazken, Roj News'te yer alan haberde ise Türk Ordusu ve Türkiye bağlantılı örgütler, Şehba’nın Tel Rifat ilçesini obüs ve topçu atışları ile bombaladı. Sivil yerleşim alanlarına yapılan bombardımanda 65 yaşındaki Sebiri Umer Hemdo yaşamını yitirirken, Fikret Reşîd Xorşid (48), Zeyneb Ebdulrehman Umer (54) ve Muherem Bekir (70) ağır yaralandı.

Haberde ilçeye yönelik bombardımanın devam ettiği dile getirildi.

 

Yeni yorum ekle