Ana içeriğe atla

Rojava'da Sıcak Saatler: YPG'den TSK mevzilerine top atışları

Rojava
Türkiye

YPG güçleri bugün akşam saatlerinde Halep'te bulunan Türk Ordusu ile Türkiye destekli muhaliflere yönelik bir saldırı gerçekleştirirken, Türk Ordusu ve muhaliflerin de Menbiç şehrinin kuzeybatı kırsalında DSG'ye yönelik operasyon için toplandığı ileri sürüldü.

Kürt Halk Savunma Birlikleri'nin (YPG) Türk Ordusu ile Türkiye destekli muhaliflerin Halep vilayetinin Kuzey kırsalında bulunan pozisyonlarına yönelik çok sayıda top atışı gerçekleştirdiği öğrenildi.

Almasdar'da yer alan habere göre, Kürt Halk Savunma Birlikleri'nin (YPG) Türk Ordusu ile Türkiye destekli muhaliflerin Halep vilayetinin Kuzey kırsalında bulunan pozisyonlarına yönelik çok sayıda top atışı gerçekleştirdi.

Halep'teki kaynakların bildirdiğine göre YPG savaşçıları, muhaliflerin kalesi konumundaki Azez yakınlarındaki Türk askeri pozisyonlarına çok sayıda top atışı gerçekleştirdi.

TSK ve Muhalifler YPG'ye karşı Menbiç'te mevzilendiler

Top atışları sonucu kayıplar konusunda bir bilgi alınamazken, Türk Silahlı Kuvvetleri ve muhaliflerin, Demokratik Suriye Güçleri’ne (DSG) yönelik operasyon ihtimaline karşılık Menbiç şehrinin kuzeybatı kırsalında toplandığı ileri sürüldü.

Türk ordusu ve Türkiye destekli muhalifler Menbiç yakınında güç toplarken, ABD elçisi James Jeffrey’in, Suriye'deki son gelişmeler, Fırat'ın Doğusu ve Güvenli Bölge gündemlerini değerlendirmek üzere Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve savunma yetkilileri ile bir araya gelmesi bekleniyor. 

ABD, Türkiye'yi YPG öncülüğündeki Suriye Demokratik Güçleri'nin (DSG) kontrolündeki alanlara herhangi bir askeri operasyon başlatmaması konusunda uyarmıştı.

 

Yeni yorum ekle