Ana içeriğe atla

IŞİD'li kadın YPG üyesini tuzağa düşürüp bıçakladı

Rojava

Rojava’da IŞİD’li ailelerin kaldığı Hol Kampı’nda IŞİD’li bir kadın DSG'ye bağlı asayiş üyelerinden birini pazara gitme bahanesi ile tuzağa düşürüp bıçakladı. Asayiş üyesi hastaneye kaldırılırken IŞİD’li kadın kayıplara karışıtı.

Haseki kentinde bulunan ve 73 bin kişinin kaldığı Hol Kampın’da IŞİD’li bir kadın kampın güvenliğini sağlamakla görevli asayiş üyesini arkadan bıçakladı.

Rûdaw muhabiri Viviyan Fetah, “Hol Kampının bir bölümünde yabancı uyruklu IŞİD’liler kalıyor. Yaklaşık 3 bin 500 IŞİD’li kadın yaklaşık 6 bin çocuğu ile bu bölümde tutuluyor ve bu bölüm özel olarak korunuyor. Muhacirin diye adlandırılan bu bölümdeki kadınlar pazara veya dışarı gittiklerinde yanlarına güvenlik için bir asayiş üyesi de veriliyor” dedi.

Muhabirimiz, bugün öğlen saatlerinde yabancı uyruklu IŞİD’li kadınlardan birinin pazara giderken yanına himaye olarak verilen asayiş üyesi İzeddin Ahmed Allawi’yi arkadan bıçaklayarak kaçtığını söyledi.

Muhabirimiz, “IŞİD’li kadın çarşaflı olduğu için kaçmayı başardı. Kendisini diğer çarşaflı kadınların arasında gizlendi. Bu kadının kim olduğu bilinmiyor. Yaralı asayiş üyesi de Haseki’deki hastaneye kaldırıldı” bilgisini paylaştı.

Viviyan Fetah, Rakka’dan sonra IŞİD’lilerin Hol Kampı’nı başkent gibi gördüklerini ifade eden muhabirimiz, Hol Kampı’ndaki bu durumun tehdit unsuru olmaya devam ettiğini aktardı.

Muhabirimiz, “Buradaki IŞİD’liler çocuklarını da cihatçı olarak büyütüyor. Kendi aralarında yasalarını uyguluyorlar. Bir hafta önce Azerbancan uyruklu bir IŞİD’li 14 yaşındaki kızını örtünmek istemediği için öldürdü” dedi.

Rojava'daki en büyük mülteci kampı olan Hol Kampı, YPG öncülüğndeki DSG tarafından korunuyor.

 

Yeni yorum ekle